مهدی سنایی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو در صفحه شخصی خود خبر از یک هفته پرترافیک و پر رفت و امد بین ایران و روسیه داد.

سنایی عنوان کرد:در حالیکه کمیسیون مشترک اقتصادی تا دو هفته دیگر با حضور مقامات دولتی و چند صد تن از نمایندگان بخش خصوصی دو کشور در تهران برگزار می شود، این هفته نیز شاهد رفت و آمد قابل توجهی میان مسکو و تهران هستیم.

وی ادامه داد: امروز دوشنبه دکتر فرهادی رییس هلال احمر ایران به دعوت همتای روس خود و همچنین گروه دبیرخانه خزر در وزارت خارجه به همراه دکتر ممتاز برای شرکت در دور سی و هشتم نشست خزر وارد مسکو شدند.

سنایی گفت: چهارشنبه نیز رحیم پور معاون وزیر خارجه و همچنین چند تن از مسولین سازمان انرژی اتمی به دعوت طرف روس وارد روسیه می شوند.

به گفته سفیر کشورمان سفر دکتر ظریف وزیر امور خارجه به مسکو در انتهای این هفته البته از برجستگی خاصی در این میان برخوردار است. در پایان هفته نیز گروهی از نمایندگان کمیسیون اقتصادی مجلس به همراه مسولین گمرک و همچنین جمعی از اساتید دانشگاه علم و صنعت برای بازدید از مراکز علمی وارد روسیه می شوند. هم اکنون نیز یک گروه پارلمانی از روسیه در تهران بسر می برد.