محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در آستانه ۳۱ مرداد ماه روز صنعت دفاعی به همراه معاونان وزارت امور خارجه و روسای نمایندگی ها جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور از بخش های مختلف صنایع دفاعی وزارت دفاع بازدید کردند.
در جریان این بازدید که سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نیز حضور داشت، ظریف ضمن تمجید از فعالیت ها و پیشرفت های روز افزون صنایع دفاعی کشور در سال های اخیر گفت: برای هر ایرانی میزان پیشرفت، خودباوری و توان علمی و فنی کشور افتخار آفرین است و بحمدالله حوزه دفاعی و صنایع ما نه تنها برای دفاع کشور بلکه برای پیشرفت صنایع مختلف نیز فعالیت های عظیم و قابل توجهی را انجام داده است.
وزیر امور خارجه با اشاره به زبانزد بودن ایرانیان در مقاومت و ایستادگی افزود: ملت بزرگ ما با دارا بودن توان سخت افزاری عظیم این اطمینان را در خود تقویت کرده اند که به هیچ کشوری اجازه طمع و نفوذ به مرزهای ایران را ندهند و همچنین از این توان برای پیشرفت و توسعه فناوری تمامی حوزه های کشور مخصوصا فناوری های نوین بهره گیرند.
ظریف در پایان با تقدیر از فعالان عرصه صنعت دفاعی کشور تصریح کرد: این فعالیت ها به طور قطع تداوم رشادت ها و فداکاری های رزمندگان دفاع مقدس است و مردم شریف ایران نیز همواره سپاسگزار و مدیون تلاش های این انسان های شریف هستند.