به گزارش ملت ایران به نقل از فرهنگ نیوز، محمد شریعتمداری داوطلب انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز سه شنبه در حاشیه مراسم ختم حاج محمود مرتضایی فر با اشاره به دیدار اخیر خود با آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت: در این دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی اعلام کرد با توجه به اینکه ضرورت وجود افکار مختلف و تضارب آراء و اندیشه ها وجود دارد و افراد مختلف دارای برنامه و نظرات مختلف در عرصه هستند، در مجموع بهتر است همه این افراد در صحنه انتخابات حاضر باشند و حرفشان را بزنند.

وی افزود: آیت الله هاشمی رفسنجانی در این دیدار تاکید کرد لزومی نمی بینم در حال حاضر کسی انصراف دهد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که آیا تصمیمی ندارید که در دقیقه ۹۰ به نفع هاشمی کنار بروید؟ اظهار داشت: بله، حتما این موضوع مطرح است اما اجازه بدهید جلوتر برویم تا شرایط مشخص شود.

شریعتمداری در خصوص اینکه گفته می شود آیت الله هاشمی رفسنجانی در نهایت به نفع حسن روحانی کنار می کشد؟ گفت: چنینی چیزی نشنیدم اما بهتر از آقای روحانی موضوع را سوال کنید.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که چه تضمینی وجود دارد آیت الله هاشمی همانند انتخابات ۸۴ و ۸۸ در سلامت انتخابات تشکیک وارد نکند؟ اظهار داشت: همه باید به قانون احترام بگذاریم، بنده از طرف آقای هاشمی نمی توانم اظهار نظر کنم اما اگر همه به قانون ملتزم باشیم، هیچ مشکلی پیش نمی آید.