مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه امروز دوشنبه در همایش واکاوی روند پیشرفت سیاست هسته ای در دولت یازدهم گفت: ما در مذاکرات حتماً با حسن نیت وارد می شویم و کار را ادامه می دهیم، علاقه مندیم این پروژه به نتیجه برسد چرا که معتقدیم به اشتباه به این جا کشیده شده و اگر زیاده خواهی های طرف مقابل نبود در سال ۲۰۰۵ حل می شد.

وی ادامه داد: اگر اکنون هم آنها علاقه مند به حل مساله باشند و حسن نیت وجود داشته باشد از طرف ما آمادگی وجود دارد البته ما درچارچوب خط قرمزها حرکت می کنیم.

تخت روانچی با بیان این که در صورت حسن نیت تا ۳ آذر به نتیجه می رسیم، اظهار داشت: در صورتی که به نتیجه نرسیم نیز آخر دنیا نخواهد بود. حسن نیت ایران اکنون به دنیا نشان داده شده و در اخبار مشخص می شود که ایران از نظر بین المللی در چه جایگاهی قرار دارد.

عضو تیم مذاکره کننده هسته ای گفت: ما تلاش خود را کرده ایم و هم پیش مردم خودمان و هم در سطح بین الملل کارمان روشن است اما با هر هزینه ای توافق نمی کنیم و انعطاف ما یک حدی دارد و بر اساس چارچوب مذاکره می کنیم.

وی با بیان این که پروژه امنیتی سازی ایران شکست خورده است گفت: فکر می کنیم در صورتی که طرف مقابل وقت کشی نکند و موضوعات دیگر را وارد مذاکره نکند به نتیجه برسیم.