رئیس جمهور در ششمین سفر استانی خود در جمع مردم شهر کرد گفت: سلام و درود بر ساکنان بام ایران و مردمی که تمدن این منطقه و تمدن بخش بزرگی از ایران از کوه های سر به فلک کشیده زاگرس و منابع چشمه های آب جوشان و سرشاخه نهرهای مهم تمدن ساز ایران عزیز هستند، این جا سرزمین مردم دلاوری است که تاریخ سرزمین ما به ایثار و دلاوری و قهرمانی آنها اتصال دارد.

وی با اشاره به سالروز پیروزی جنبش مشروطه گفت: این جنبش سرآغاز آزادی از استبداد، قانونگرایی و سرآغاز تمدنی نوین در ایران عزیز بود که در پیروزی جنبش بزرگ مشروطیت این دیار و این سرزمین و عشایر این منطقه نقش تاثیرگذار داشتند، دیروز سالروز امضای فرمان مشروطه بود و کیست که نداند بزرگان، علما و عشایر و مردم فداکار این سرزمین چه نقش بزرگی را برای آن تحول و انقلاب بزرگ ایفا کردند.

روحانی ادامه داد: بیش از ۱۰۰ سال از آن زمان می گذرد اما عشایر و ایلات و بزرگان و نخبگان سرزمین ما همان ویژگی را دارند و ایستادگی در برابر انواع استعمار، مداخلات خارجی و حرکت در مسیر قانون گرایی را ادامه خواهند داد.

رئیس جمهور گفت: آن روز در برابر استبداد و استعمار ایستادید و سپس در انقلاب اسلامی نقش بزرگ خود را ایفا نموده و در دفاع مقدس همه دلاوری های شما مردم، سرداران، جوانان و عشایر را مشاهده کردند.

وی افزود: بسیار خرسندم که یادآوری کنم اولین استانی که سال گذشته برای تبلیغات انتخاباتی انتخاب کردم استان چهارمحال بختیاری بود، پارسال در آغاز تبلیغات در شهر کرد گفتم که من خواستم از بام ایران با مردم ایران حرف بزنم و سخن بگویم.

روحانی ادامه داد: امروز به همان شهر عزیز و همان دیار پرافتخار برگشتم تا به شما مردم بگویم به عهد پارسالم پایبندم و پای هر آن چه پارسال در سخنرانی شهر کرد گفتم ایستاده ام.

رئیس جمهور گفت: با هم مسیر پیشرفت و تعالی و ترقی ایران عزیز و به ویژه بام ایران یعنی شهر کرد و چهارمحال بختیاری ر پیش خواهیم برد تا فقر و مشکلات از ایران و این دیار و منطقه رخت بر بندد.

وی با اشاره به راه تاریخی پیش رو خاطرنشان کرد: وحدت یکپارچکی، برادری، راه تاریخی ما است که خوشبختانه این دیار و این استان سرزمین برادری، اخوت اقوام، طوایف و عشایر گوناگون است.

در ادامه رئیس جمهور با بیان اینکه همه ما می دانیم که نه تنها ایران که امروز منطقه ما و دنیای اسلام با معضلات فراوانی مواجه است، ادامه داد: مردم ایران در روز های اخیر و یک ماه گذشته مقاومت دلیرانه مردم بزرگ و صبور غزه و فلسطین را مورد حمایت قرار دادند.

روحانی اظهار داشت: کار شما مردم ایران برای حمایت از مسلمانان؛ برای آنهایی که کودکان و زنانشان در برابر بمب های اهدایی استکبار قرار دارند و به دست ظالمانه ترین گروه خونخوار کشته می شوند اما با وجود همه اینها ایستادگی و مقابله کردند و پیروز شدند و خواهند شد، ستودنی است.

وی تاکید کرد: مردم ایران از روز اول در کنار مظلومان عالم؛ مردم فلسطین مردم لبنان سوریه و عراق؛ بودند و امروز هم هستند هیچکس تردید ندارد آن دلسوزی که از این زمین به عتبات عالیات و قبور ائمه اطهار که جان ما فدای مسیرشان و خواسته شان است هیچ جای دنیا وجود ندارد و افتخار ما این است که مسلمان و رهرو راه اهل بیت هستیم.

روحانی اظهار داشت: این مردم بزرگ دلیر و مقاوم نه تنها برای منافع ایران که برای منافع جهان اسلام و مظلومان عالم تلاش می کنند.