ملت ایران: دبیرکل سازمان ملل متحد انفجارهای مرگبار در جنوب شرق ترکیه را که به کشته شدن ده ها تن منجر شد، به شدت محکوم کرد.

سخنگوی بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه ای اعلام کرد: دبیرکل سازمان ملل متحد این حملات مرگبار را که در شهر ریحانلی در استان هاتای ترکیه روی داد، به شدت محکوم می کند. وزیر کشور ترکیه اعلام کرد، انفجارهایی که روز شنبه این شهر ترکیه را لرزاند، به کشته شدن دست کم چهل تن و زخمی شدن ۱۰۰ تن دیگر منجر شد.

گزارش های اولیه حاکی است، چهار انفجار نزدیک ساختمان شهرداری و دفاتر پست در شهر ریحانلی روی داد. وزیر کشور ترکیه گفت که شمار تلفات ممکن است افزایش یابد زیرا حال تعداد زیادی از زخمی ها وخیم است. دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه خود اقدامات تروریستی را محکوم و تاکید کرد، هیچ انگیزه یا نارضایتی، هدف قرار دادن غیرنظامیان را توجیه نمی کند. وی خواستار آن شد که عاملان این حمله مرگبار هر چه سریع تر شناسایی و محاکمه شوند.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، در این بیانیه آمده است: دبیرکل سازمان ملل متحد به خانواده های قربانیان و همچنین دولت و مردم ترکیه تسلیت می گوید. ریحانلی شهری با ۶۰ هزار تن جمعیت، در جنوب ترکیه و در هشت کیلومتری مرز این کشور با سوریه واقع شده است.