ملت ایران:رییس سابق ستاد ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که گزینه حمله نظامی به ایران تنها زمانی معقول و منطقی است که " کارد به استخوان " رژیم اسراییل رسیده باشد.

روزنامه جروزالم پست اسراییل نوشت، گابی اشکنازی در گفتگو با سی ان ان ضمن اعلام این مطلب گفت که از نظر او گزینه نظامی باید به عنوان آخرین راهکار در مقابله با برنامه هسته ای ایران مد نظر قرار گیرد.

اشکنازی با اشاره به این که از نظر او هنوز فرصت برای آزمودن دیگر گزینه ها وجود دارد، افزود: مسأله اساسی در آن زمان این بود که چه زمانی وقت حمله به ایران است و وی در جلسات کابینه امنیتی نظرات خود را مطرح کرده و بر این باور بوده که هنوز زمان حمله به ایران فرا نرسیده است.

وی همچنین در پاسخ به سوال " کریستین امانپور " خبرنگار سی ان ان درباره اختلافات خود با نتانیاهو در سال ۲۰۱۰ بر سر صدور دستور نتانیاهو و ایهود باراک(وزیر دفاع وقت) مبنی بر اعلام " آماده باش ارتش برای حمله به ایران " گفت که صورت کابینه امنیتی اسراییل به چنین تصمیمی نرسید.

گفتنی است در خبری که در نوامبر ۲۰۱۲ از سوی رسانه های اسراییلی منتشر شد این مساله افشا گردید که در سال ۲۰۱۰، نتانیاهو و باراک به ارتش اسراییل دستور آماده باش برای حمله به تاسیسات هسته ای ایران را صادر کردند اما این فرمان با مخالفت گابی اشکنازی و مئیر داگان روسای سابق ارتش و موساد مواجه شد. این دو مقام سابق اسراییل صدور این فرمان را غیر قانونی اعلام کرده بودند.