به گزارشملت ایرانبه نقل از مهر، امام جمعه تبریز به استقبال احمدی نژاد نرفت. این البته اتفاق تازه ای نبود. چرا که این، دومین بار طی ۴ روز گذشته بود که امام جمعه مرکز استان، در مراسم استقبال از رئیس جمهور در سفر استانی اش، غایب بوده است. اتفاقی که در سفرهای اخیر رئیس جمهور به ونزوئلا هم با غیبت نماینده دفتر رهبری در مراسم بدرقه و استقبال، تکرار شد.

انتخاباتی بود، نرفتم

چهارشنبه ۴ اردیبهشت بود که رسانه ها از غیبت امام جمعه اصفهان در مراسم استقبال از رئیس جمهوری خبردادند. احمدی نژاد که در قالب دورچهارم سفرهای استانی به اصفهان سفر کرده بود، این بار برخلاف دفعات گذشته، نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان را در میان استقبال کنندگان از هیات دولت نمی دید.

دو روز بعد اما آیت الله «سید یوسف طباطبائی نژاد» امام جمعه اصفهان، در مراسم نماز جعه این شهر، دلیل غیبت خود را این طور بیان کرد: «دلیل اینکه در این سفر بنده به استقبال ایشان نرفتم این بود که از سخنان وی درسفر به خوزستان تشخیص دادم که این سفرها تبلیغاتی است و چون زمان تبلیغات نیست این کارها خلاف است ولذا با تشخیص خودم در مراسم استفبال شرکت نکردم ودیدید که درست هم بود وقصد بی اعتنایی نداشتم.»

امام جمعه تبریز هم به استقبال نیامد

۴ روز بعد یعنی یکشنبه ۸ اردیبهشت هم وقتی عکس های مراسم استقبال از رئیس جمهور و هیات دولت در سفر به تبریز هم منتشر شد، همه متوجه یک اتفاق تکراری شدند: «غیبت امام جمعه در مراسم استقبال از احمدی نژاد». تصاویر منتشر شده از مراسم استقبال از رئیس جمهور در فرودگاه تبریز نشان می داد که این بار هم نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر به استقبال رئیس جمهور نرفته. هنوز از دلایل غیبت «آیت الله محسن مجتهد شبستری» در مراسم استقبال از احمدی نژاد خبری منتشر نشده. اما به نظر می رسد غیبت نماینده ولی فقیه در تبریز هم بی ارتباط با عدم استقبال نماینده ولی فقیه در اصفهان از رئیس جمهور نباشد.

سفر به ونزوئلا بدون حضور نماینده دفتر رهبری

سفرهای اخیر رئیس جمهور به ونزوئلا هم بدون بدرقه و استقبال نمایندگان دفتر رهبری برگزار شد. احمدی نژاد طی ماهها اخیر برای شرکت در مراسم تشییع جنازه هوگو چاوز رئیس جمهور فقید ونزوئلا و همچنین شرکت در مراسم تحلیف نیکلاس مادورو رئیس جمهور جدید این کشور به کاراکاس سفر کرد که غیبت نمایندگان دفتر رهبری در مراسم بدرقه و استقبال رئیس جمهور هم مورد توجه رسانه ها قراگرفته بود.