به گزارشملت ایرانجورج بوش پسر در مصاحبه ای اعلام کرد که از تصمیمی که درباره جنگ عراق در زمان ریاست جمهوری اش گرفته است، خرسند است و پشیمان نیست.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ایلاف، جورج بوش پسر، رئیس جمهور پیشین آمریکا در مصاحبه ای با شبکه تلویزیونی ای. بی. سی نیوز، گفت: از شیوه ای که درباره این تصمیم گرفتم خرسندم. به اعتقاد من سقوط صدام تصمیم خوبی بود نه فقط از نظر امنیت ما بلکه به عراقی ها اجازه زندگی در یک جامعه آزاد را داد.

وی افزود: تاریخ بر تمام این مسائل قضاوت خواهد کرد و من هرگز تنها کسی نخواهم بود که آن را تایید می کنم. بوش تصریح کرد: من بحثی در این باره ندارم آنچه را که لازم بود انجام دادم و در نهایت مورخان کسانی خواهند بود که درباره این تصمیم به قضاوت خواهند نشست. جورج بوش همچنین برادر کوچکش را تشویق به ورود در رقابت های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ برای رسیدن به کاخ سفید کرد و گفت: وی نامزد مناسبی خواهد بود.

این مصاحبه در آستانه افتتاح موزه ای درباره هشت سال حکومت وی در کاخ سفید انجام شد. بوش از اینکه ممکن است برادرش با هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در انتخابات ۲۰۱۶ به رقابت بپردازد، خبر داد و گفت: هیلاری کلینتون شخصیت موثری است.