به گزارشملت ایرانبه نقل از خبرگزاری مهر:یکی از سخنرانان مراسم حماسه حضور که عصر دیروز با حضور رئیس جمهور برگزار شد در بخشی از سخنانش رئیس جمهور را با یوسف پیامبر و مختار مقایسه کرد.

همایش حماسه حضور که با حضور محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی برگزار شد، با حواشی مختلفی همراه بود.

بازار کاغذ نویسی و شعارنویسی بین طرفداران و مخالفان احمدی نژاد در این همایش بسیار داغ بود و جوانان حاضر در آن با کاغذ نوشته هایی که به سمت یکدیگر نشان می دادند، با یکدیگر بحثو مناظره می کردند. در یکی از این کاغذها در واکنش به شعارهای " مرگ بر ضد ولایت فقیه " نوشته شده بود: " آقا فرمودند بدون دلیل به کسی نسبت ضد ولایت فقیه ندهید. "

شعارهایی نظیر " مشایی - احمدی، مدافع رهبری " و " چپ و راست کارگزار، علیه خدمت گذار " یا " ساکتان فتنه را نمی خواهیم " در سالن به گوش می رسید و در دستان مردم قرار داشت.

تصاویر و عکس های مقام معظم رهبری از سوی طرفداران احمدی نژاد در بین مردم حاضر در سالن پخش شد.

چند نقال با لباس مخصوص سفید و موها و ریش های بلند در سالن حضور داشتند و ابتدای مراسم برای مردم نقل خوانی کردند. گروه نقالی با لباس خاص خود در ابتدای برنامه نقالی کرده و اشعاری در مورد امام علی(ع) بر زبان آوردند و پس از آن اشعاری در مورد مقام معظم رهبری خواندند.

مجری برنامه راس ساعت ۱۷ به مردم نوید داد که احمدی نژاد تا ده دقیقه دیگر به سالن می آید و پس از آن هم از مردم خواست که به احترام رئیس جمهور بر روی پاهای خود بایستند.

احمدی نژاد راس ساعت ۱۷:۱۰ دقیقه در حالیکه رحیم مشایی، الهام و نیکزاد و همچنین ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان او را همراهی می کردند وارد سالن راه و ترابری اصفهان شدند و مورد استقبال مردم قرار گرفتند. هنگام ورود آنها به درون سالن شعارهای " مشایی پاینده، رئیس جمهور آینده " و " خامنه ای زنده باد، مشایی پاینده باد " در سالن طنین انداز شد.

بخش دوم و سوم اشعار گروه نقالی که از انجمن حفاظت از میراثفرهنگی و آثار تاریخی ایران خوانده می شد، در مورد کشور ایران و پرچم کشور و وطن بود و در آن اشعار نژاد آریایی، سرود و رقص و آوازف نوروز و اهورامزدا مورد توجه قرار گرفته بود.

زهرا سعیدی، یکی از نخبگان و محققان نمونه اصفهانی در صحبت هایی پیش از سخنان رئیس جمهور از او خواست که بحران آب، ترافیک، تجهیز مراکز علمی و رسیدگی به بحثاشتغال و مشکلات دیگر شهر اصفهان را مورد توجه قرار دهد.

یکی از نکات جالب این مراسم مقایسه احمدی نژاد با یوسف پیامبر و مختار بود و موسوی، یکی دیگر از اشخاصی که به عنوان نخبه در مراسم مجال سخنرانی یافته بود، در بخشی از صحبت های خود عنوان کرد که ما تکرار تاریخ را در دولت احمدی نژاد می بینیم و آنچه در سریال های یوسف پیامبر و مختارنامه مورد توجه مردم قرار گرفته، در احمدی نژاد و دولت او تکرار شده است.

پیش از سخنان رئیس جمهور مجری برنامه به درخواست های پیاپی حاضران برای ساخت ورزشگاه نقش جهان و متروی اصفهان اشاره کرد و از او خواست که برای به ثمر رساندن این دو پروژه اقدام کند.

احمدی نژاد که در بخشی از صحبت هایش به وام های کلانی که برخی چهره ها در سال های گذشته گرفته اند، اشاره کرد که در این هنگام حاضران از او خواستند نام آنها را رسانه ای کند که رئیس جمهور قبول نکرد. البته او در بخش دیگری از صحبت هایش با خنده عنوان کرد که شخص مورد نظر چند دقیقه دیگر خودش را لو می دهد!

بخشی از صحبت های رئیس جمهور در مورد دولت آینده هم با کنایه های او همراه شد که احمدی نژاد عنوان کرد برخی به من گفتند تو یک چیزیت می شود!

در بخش پایانی صحبت های رئیس جمهور یکی از جوانان برخواست و به رئیس جمهور عنوان کرد که جوانان اصفهان باز هم پشت او خواهند ایستاد اما یکی از حضار در میان حرف های او پرید و گفت جوانان در صورتی پشت رئیس جمهور هستند که مشایی نباشد. در این هنگام حاضران تکبیر سر داده و مخالفان و موافقان مشایی شعارهایی بر علیه یا در حمایت او سر دادند.

این جوان پس از پایان شعارها از رئیس جمهور خواست که دستان او را ببوسد که به طرف احمدی نژاد رفت و او را بوسید.

در پایان سخنان رئیس جهور سرودهای ایران از بلندگوهای سالن پخش شد که احمدی نژاد با در دست گرفتن همراه با این سرودها، پرچم را به اهتزاز در می آورد. پس از چند دقیقه مشایی هم به رئیس جمهور پیوست و با حرکاتی مشابه احمدی نژاد پرچم ایران را تکان می داد که با سوت و کف حاضران همراه شد.

نکته جالب این بود که بلافاصله بعد از بالا رفتن رحیم مشایی از روی سن، ذاکر اصفهانی، استاندار اصفهان از سالن راه و ترابری خارج شد.

بعد از خروج رئیس جمهور یکی از حاضران که روحانی نیز بود، به سرعت به طرف او رفت که با واکنش تند تیم محافظتی احمدی نژاد مواجه شد و اجازه صحبت با رئیس جمهور را پیدا نکرد.