خبرگزاری ایرنا: ظریف و اشتون پیش از این شام کاری در هتل چراغان استانبول، دو ساعت و نیم با یکدیگر درباره نحوه پیشرفت روند مذاکرات ایران و گروه ۱ + ۵ با یکدیگر گفت و گو کردند.

یک دیپلمات نزدیک به تیم مذاکره کننده هسته ای به خبرنگار ایرنا گفت که طرفین دو ساعت و نیم با یکدیگر مذاکره کردند و بحثها را در شام کاری خود در محل کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول ادامه می دهند.

ظریف را در این مذاکرات مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکا، سید عباس عراقچی معاون حقوقی و بین الملل و حمید بعیدی نژاد مدیر کل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه و اشتون را معاونش هلگا اشمید و دستیارش استفان کلمنت همراهی می کنند.

رییس دستگاه دیپلماسی صبح دوشنبه به منظور دیدار با خانم اشتون رییس گروه ۱ + ۵ در مذاکرات هسته ای با جمهوری اسلامی ایران به استانبول سفر کرد.

رییس هیات مذاکره کننده هسته ای جمهوری اسلامی ایران در بدو ورود به فرودگاه استانبول با تشریح برنامه دیدار با خانم اشتون تاکید کرد که این دیدار با هدف بررسی تحولات و نحوه پیگیری کار انجام می شود.

ظریف افزود: هدف اصلی این سفر، شرکت در اجلاس وزیران خارجه جنبش عدم تعهد در الجزیره بود اما فرصتی پیش آمد تا در مسیر رفت، بررسی کوتاهی از روند تحولات و نحوه پیگیری کار با خانم اشتون داشته باشیم.

به گفته رییس دستگاه دیپلماسی ایران، در این گفت و گوها تنها خانم اشتون و دستیارانش در اتحادیه اروپا شرکت دارند و این مذاکرات، مذاکرات ۱ + ۵ نیست.

ظریف را در این سفر علاوه بر سه نفر از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه و رضا عامری مدیر کل خاورمیانه وزارت امور خارجه همراهی می کنند.

ظریف قرار است فردا(سه شنبه) به منظور شرکت در هفدهمین اجلاس میان دوره ای وزیران امور خارجه کشورهای عضو جنبش عدم تعهد عازم الجزیره پایتخت کشور الجزایر شود