ملت ایران: کره شمالی تصاویری از کیم جونگ اون در مرکز فرماندهی نظامی این کشور را منتشر کرده که او را در حال امضای دستور در حالت آماده باش قرار دادن موشک ها نشان می دهد.

در این تصاویر که در روزنامه رودونگ دولت کره شمالی منتشر شد، کیم در حالی که توسط ژنرال ها و نقشه ها احاطه شده، مشاهده می شود.

در این اتاق، نموداری وجود دارد که روی آن نوشته شده " طرح حمله به سرزمین آمریکا ". در این نمودار، خط سیر موشک ها، هاوایی، واشنگتن دی سی، لس آنجلس، استین و تگزاس را نشان می دهد.


نقشه کره شمالی برای حمله به آمریکا

با این حال، بررسی دقیق تر این نمودار نشان می دهد که مسیر پرواز این موشک ها، اهداف بسیاری را از دست می دهد و از شهرهای دیگری مثل نیومکزیکو، الباما، جورجیا، می سی سی پی، ارکانزاس، اوکلاهاما و اریزونا می گذرد.

به نوشته دیلی میل، احتمال کمی وجود دارد که موشک های کره شمالی بتوانند مکانی بیرون از شبه جزیره کره را نشانه بروند.

بر اساس نقشه فدراسیون دانشمندان آمریکا و مرکز مطالعات منع گسترش سلاح های هسته ای، موشک های کره شمالی حتی نمی توانند به هند که در ۳۱۰۰ مایلی آنهاست برسند؛ چه رسد به استین که در فاصله ۶ هزار مایلی این کشور قرار دارد.

کارشناسان نظامی بر این باورند که کره شمالی هم اکنون ۶ نوع موشک در اختیار دارد که Hwasong - ۵ and Hwasong - ۶ - پایین ترین برد را دارند و تنها اهدافی در ۱۸۰ و ۳۱۰ مایلی خود را می توانند نشانه بروند.

تنها موشک کره شمالی که برد بالایی دارد، Musuadan است که می تواند به هدفی در فاصله ۱۸۰۰ مایلی شلیک شود.