پس از واکنش شدید امام جمعه مشهد درخصوص اظهارات منتسب به یکی از وزرا درباره رفع فیلتر یک شبکه اجتماعی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با صدور بیانیه ای با توجه به انتشار این سخنان اعلام کرد:«وزیر ارتباطات در خصوص رفع فیلتر فیس بوک تا کنون هیچگونه مصاحبه ای نداشته و این موضوع مربوط به حوزه کار کمیته تعیین مصادیق مجرمانه است.

روز گذشته امام جمعه مشهد به اظهارات منتسب به وزیر ارتباطات درباره رفع فیلتر شبکه اجتماعی فیس بوک، واکنش نشان داد و گفت: در چند روز اخیر وزیر ارتباطات به رفع فیلتر فیس بوک اشاره کرده که متأسفانه اگر چنین چیزی صحت داشته باشد این سخن به معنای آن است که دروازه فرهنگ خود را به سوی دشمنان اسلام باز کرده ایم.

امام جمعه مشهد گفت:با رفع فیلترینگ فیس بوک آیا می توانیم فرهنگ مقاومتی داشته باشیم، مگر این دولت، دولت آقای روحانی نیست آیا مردم به شما رأی داده اند که فیلتر فیس بوک را بردارید.

وی افزود:آقای وزیر فردی متدین است و ضد ولایت فقیه نیست و زمانی نیز در وزارت خارجه به این نظام خدمت می کرده، برای من عجیب است که این آقایان وقتی پیر می شوند چرا این حال را پیدا می کنند و به چهار قدمی چاله مرگ که می رسند این حرف ها را می زنند.

وی افزود:لعنت خدا بر فتنه ۸۸ که باعثشد برخی از متدینین ما این چنین حرف هایی را بزنند، آیا این لبیک به سخنان مقام معظم رهبری است که شما برادر متدین بیایید بگویید می خواهیم فیلتر فیس بوک را برداریم.