خبرگزاری ایسنا: وزارت خارجه آمریکا ادعا کرد که جدیدترین هشدارهای رییس‌جمهور ایران درباره وضعیت اقتصادی این کشور نشان‌دهنده «تاثیر عمیق» تحریم‌ها علیه تهران است.

جی کارنی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه گفت که اظهارات محمود احمدی‌نژاد در مجلس ایران نشان می‌دهد که «تلاش‌های چند ملیتی، جامع و بین‌المللی برای اعمال تحریم علیه ایران موثر بوده و تاثیر عمیقی روی اقتصاد ایران داشته است.»

کارنی مدعی شد ایران تاوان سنگینی برای خودداری از عمل به وظایفش تحت قطع‌نامه‌های شورای امنیت سازمان ملل می‌پردازد و این امر هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که «مسیر متفاوتی» پیش روی ایران قرار دارد، به شرطی که تهران به طور جدی به اظهاراتش درباره باز گذاشتن برنامه‌های هسته‌ای‌اش برای بازرسی‌های بین‌المللی متعهد باشد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود به بخش‌هایی از اظهارات روز چهارشنبه رییس‌جمهور ایران درباره اقتصاد ایران و تغییر رویکرد فعلی برای اجتناب از اثرات تحریم‌های غرب اشاره کرد و به نقل از وی نوشت که یکی از راه‌حل‌ها تصمیم‌گیری نهایی درباره قطع وابستگی دولت ایران به درآمدهای نفتی است.