به گزارش ملت ایران به نقل از فارس،محمدجواد ظریفوزیر امور خارجه کشورمان وکاترین اشتونمسئول سیاست خارجیاتحادیه اروپابعدازظهر چهارشنبه در خصوص نحوه ادامهمذاکراتدرباره گام پایانی توافقنامه ژنو در حال رایزنی هستند.

نشست ایران و گروه ۱ + ۵ درباره گام پایانی توافقنامه ژنو در مقر سازمان ملل متحد در وین به ریاست ظریف و اشتون برگزار شد و بلافاصله بعد از پایان این نشست که ۴۰ دقیقه به طول انجامید، معاون وزیر خارجه چین با ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد. قبل از برگزاری نشست نیز سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در ساعت ۷ صبح با ظریف در محل اقامتش دیدار کرد.

هتل کوبرگ شهر وین بعدازظهر سه‌شنبه نیز میزبان نشست چهار جانبه‌ای با حضور ایران و سه کشور اروپایی(آلمان، انگلستان و فرانسه) به ریاست عراقچی بود و پس از آن عراقچی و وندی شرمن دیدار و در حدود یک ساعت و ۲۰ دقیقه به رایزنی و گفت‌وگو پرداختند.

پس از آن مذاکرات ایران و ۱ + ۵ در سطح معاونان به ریاست عراقچی و هلگا اشمید در این هتل برگزار و حدود ۲ ساعت به طول انجامید و قرار شد ادامه مذاکرات صبح چهارشنبه از سر گرفته شود.

این مذاکرات ساعت ۱۰:۳۰ به وقت وین در هتل کوبرگ برگزار و پس از ۲ ساعت خاتمه یافت و قرار شد معاونان نتایج این مذاکرات را به اشتون و ظریف ارائه و در ملاقات ظریف و اشتون در خصوص نحوه ادامه مذاکرات تصمیم‌گیری شود.