ملت ایران:در سال ۲۰۰۱ زمانی که حزب اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان(CDU) دچار بحران سیاسی شده بود انتخاب " آنگلا مرکل " سیاستمدار خوش نامی که سابقه فعالیت سیاسی در آلمان شرقی را داشت، اعضای این اتحادیه را برای بقا در عرصه سیاسی آلمان امیدوار کرد.

قدرت با چهره سیاستمدار چه می کند؟ +عکس

مرکل در زمان انتخاب به ریاست CDU سال ۲۰۰۱

حضور مرکل در راس اتحادیه دموکرات مسیحی و جلب مجدد اعتماد رای دهندگان موجب شد این حزب به عنوان یک اپوزیسیون قدرتمند در دوران صدراعظمی " گرهارد شرودر " ظاهر شود. این سیاستمدار زن با چهره و ظاهر ساده ای که داشت رفته رفته محبوبیت بیشتری در بین آلمانی ها بدست آورد تا اینکه در انتخابات سال ۲۰۰۵ نامزد صدراعظمی شد.

انتخاب به عنوان نخستین صدراعظم زن تاریخ آلمان، سال ۲۰۰۵

به دست گرفتن سکان هدایت آلمان توسط یک زن در سال ۲۰۰۵ اتفاق مهمی در تاریخ این کشور به شمار می رود. مرکل از این تاریخ به بعد قدرتمندترین فرد آلمان لقب گرفت. وی با اجرای سیاستهای قاطعانه و نقش آفرینی در بحران های منطقه ای این قدرت را بیش از پیش به رخ رقبایش کشید.

مرکل ۲۰۱۲ همچنان امیدوار به ادامه صدراعظمی برای یک دوره دیگر

با گذشت ۱۲ سال از رهبری حزب CDU، مرکل همچنان طرفداران زیادی در این حزب دارد، به طوری که پیش بینی می شود وی در انتخابات درون حزبی که امروز در هانوفر برگزار می شود برای یک دوره دیگر این سمت را به دست آورد. گمانه زنی ها همچنین حاکی است وی بار دیگر در انتخابات صدراعظمی که پاییز آینده برگزار خواهد شد، پیروز میدان می شود.

مهر