به گزارش ۵۹۸ به نقل از واحد مرکزی خبر، علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه در واکنش به شکار پهپاد آمریکایی «اسکن ایگل» به محض ورود به حریم هوایی کشورمان در خلیج فارس تاکید کرد: البته قبلا در این باره به آمریکایی ها اعتراض کرده بودیم اما آنان ادعا می کردند در حریم ما حضور ندارند؛ این پهپاد سندی در اختیار ماست که از آن برای پیگیری حقوقی تجاوز آمریکایی ها در مراجع بین المللی استفاده می کنیم.

وی اضافه کرد: طبق کنوانسیون های بین المللی به آنان اجازه نخواهیم داد به مرزها و حریم ما تجاوز کنند.

صالحی افزود: قبلا به این گونه اقدامات آمریکایی ها رسما اعتراض و اعلام کرده بودیم که از حدود و ثغور خود به هر وسیله ممکن دفاع خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: به آمریکایی ها اعلام کرده بودیم که طبق کنوانسیون های بین المللی به آنان اجازه نخواهیم داد به مرزها و حریم ما تجاوز کنند اما متاسفانه آنان رعایت نکردند.

صالحی گفت: با توجه به اخطاری که به آنان داده بودیم عزیزان سپاه پاسداران توانستند پهپاد آمریکایی را به دام بیندازند و بار دیگر قدرت و توانمندی نیروهای مسلح کشورمان را اثبات کنند.

وی تاکید کرد: قبلا به مقامات آمریکایی هشدار داده بودیم که اگر به مرزهای ما تجاوز کنند برای صیانت از حریم کشورمان اقدامات لازم را انجام می دهیم.