سخنگوی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات درباره یک توافق نامه جامع برای حل موضوع هسته ای ایران بین گروه ۱ + ۵ به رهبری کاترین اشتون و مقامات تهران در روز سه شنبه در وین آغاز می شود.

مایکل مان، سخنگوی کاترین اشتون روز جمعه در یک کنفرانس خبری در بروکسل گفت که گروه ۱ + ۵ و ایران ماه نوامبر سال گذشته در زمینه یک برنامه اقدام مشترک به توافقی دست یافتند که گام اول بود و اکنون مذاکرات درباره یک توافق جامع روز سه شنبه آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری کویت، مان گفت: مذاکرات درباره یک توافق جامع در زمینه برنامه هسته ای ایران باید صورت گیرد. ما می دانیم که کار فشرده و دشواری پیش رو داریم.

سخنگوی اشتون افزود: هدف کلی همچنان رسیدن به یک راه حل جامع است که اطمینان حاصل کند برنامه هسته ای ایران منحصرا صلح آمیز است. برنامه اقدام مشترک طول عمر شش ماهه دارد و ما امیدواریم که بتوانیم هرچه سریعتر مذاکره کنیم.

انتظار می رود که مذاکرات تا روز پنجشنبه ادامه داشته باشد.

طبق توافق ژنو که در تاریخ ۲۴ نوامبر سال ۲۰۱۳ مورد توافق ایران و گروه ۱ + ۵ قرار گرفت بخشی از تحریم های بین المللی آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران در ازای تعلیق بخش هایی از فعالیت های حساس هسته ای ایران برداشته شدند.