سیدامیر طالبیان در گفت‌وگو با خانه ملت، ‌ با بیان اینکه اگر قرار باشد شهردار فعلی تهران برای انتخابات ریاست‌جمهوری نامزد شود، ‌ نیازی به استعفایش نیست، گفت: ‌ با توجه به اینکه طرح اصلاح قانون انتخابات هنوز به تصویب نرسیده است، نیازی نیست تا قالیباف شهردار تهران شش ماه قبل از شروع ثبت‌نام نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری، از سمت خود استعفا دهد.

معاون امور مجلس شهرداری تهران، همچنین بازدید اعضای مجمع نمایندگان استان تهران از طرح پیاده‌راه‌سازی خیابان هفده شهریور را یادآور شد و گفت: اعتراض‌های اولیه نمایندگان مردم تهران در مجلس نسبت به طرح ساماندهی خیابان هفده شهریور، ‌ کاملا به‌جا و منطقی بود؛ چراکه مراحل اولیه اجرای این طرح، مشکلات ترافیکی زیادی را برای خیابان‌های اطراف آن به خصوص میدان بهارستان و اطراف ساختمان مجلس شورای اسلامی ایجاد کرده بود.

وی همچنین به پایان فاز اصلی طرح ساماندهی خیابان هفده شهریور در انتهای آذر ماه اشاره و تصریح کرد: نمایندگان مردم تهران در مجلس در بازدید خود از اجرای طرح، بر ضرورت انجام آن صحه گذاشتند؛ البته پیشنهاداتی در خصوص جایگزین کردن معبرهای جدید برای کاهش بار ترافیکی منطقه میدان شهدا داشتند که با استقبال شهرداری مواجه و عملیاتی شد.

طالبیان در پاسخ به این پرسش که آیا استاندار تهران با توقف جدایی مدیریت شهری ری از تهران موافقت کرده است یا خیر؟ گفت: اعضای شورای شهر تهران با جدا شدن قانونی ری از تهران آن هم با انجام انتخابات مستقل شورای شهر در این منطقه و انتخاب شهردار مستقل از سوی شورای شهر جدید، موافقند؛ ولی انجام هر تصمیمی غیر از این، از سوی دولت، غیرقانونی است.