به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از «د نیشین»، باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا در جریان مناظره با نامزد جمهوریخواهان در روز دوشنبه که آخرین مناظره این ۲ رقیب بود با تاکید بر سیاست تحریم علیه ایران مدعی شد: تحریم‌ها علیه ایران در حال اثرگذاری بر اقتصاد این کشور است.

میت رامنی رقیب انتخاباتی اوباما نیز گفت: محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور ایران ضعف دولت اوباما را احساس کرده است. وی خواستار وضع تحریم‌های سخت‌تر علیه ایران شد.

رامنی افزود: برای یک رئیس‌جمهور لازم است که از ابتدا قدرت خود را نشان دهد و این مسئله را تعیین کند که چه چیزی قابل قبول است و چه چیز غیرقابل قبول است و مسلما ایران هسته‌ای غیرقابل قبول است.

به گزارش رویترز، هر دو رقیب انتخاباتی بر حمایت از رژیم صهیونیستی در صورت حمله ایران به این رژیم تاکید کردند و متعهد شدند که سیاست‌های سخت‌تر در قبال ایران اتخاذ کنند و اقدام نظامی را به عنوان آخرین راه‌حل در نظر بگیرند.

به نوشته خبرگزاری فرانسه، میت رامنی با متهم کردن اوباما به عدم موفقیت در متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران گفت: مسلما اقدام درست این است که تحریم‌های فلج کننده اعمال کنیم. ما باید زودتر این تحریم‌ها را اعمال می‌کردیم اما خوب است که این تحریم‌ها را درحال حاضر داریم. چیزی که من انجام خواهم داد این است که این تحریم‌ها را سخت‌تر خواهم کرد.