نقشه ترور رئیس جمهور خنثی شد

به گزارش اختصاصی ملت ایران قاضی محمد رضوان الاحسان نفیس به اتهام بمب گذاری در بانک مرکزی امریکا در نیویورک توسط پلیس فدرال دستگیر شد. این دانشجوی ۲۱ ساله بنگلادشی روز چهارشنبه در منهتن نیویورک در حالی که تلاش می کرد یک بمب هزار پوندی را منفجر کند دستگیر شد. مامورین بعد از تجسس متوجه شدند که این بمب تقلبی است.

رایند موند کلی کمیسر پلیس نیویورک می گوید هدف اصلی این تروریست احتمالا اوباما بوده است. نفیس اوایل ژانویه به عنوان دانشجو وارد امریکا شده و سپس در دانشگاه میسوری ثبت نام کرد. گویی همزمان بدنبال ارتباط با افرادی بوده است تا نقشه اش را عملی کند. گفته میشود نفیس از فیس بوک و گوگل پلاس استفاده می کرده اما روز چهارشنبه اطلاعات خود را پاک کرده است.

مامورین ویدئویی از او بدست آوردند که در آن می گوید می خواهد تمام امریکا را نابود کند. او در اعترافاتش به پلیس اعلام کرد که قصد کشتن چند مقام عالی رتبه امریکا را داشته است.

همچنین اف بی ای اعلام کرد که نفیس با القاعده در ارتباط بوده است و به قصد جهاد وارد امریکا شده است.

بر اساس گفته بازپرس اف بی آی، در همین مدت، نفیس زیر نظر بود و وقتی بدنبال کسی بود که به او کمک کند یک مامور اف بی ای خود را به عنوان دوست به او نزدیک کرد و همین مامور مخفی مواد منفجره تقلبی را به او داد و اینگونه نفیس در دام مامورین پلیس افتاد.