به گزارش اختصاصی ملت ایران ۲۹ سپتامبر خبرنگار تلویزیونی پاکستان در منطقه خوزدار بلوچستان کشته شد. گفته میشود سال ۲۰۰۸ در ایالت بلوچستان چندین روزنامه نگار کشته و زخمی شدند همچنین در سال ۲۰۱۰ رییس شبکه خبری خوزدار مورد حمله قرار گرفت و جان خود را از دست داد. خبرها حاکی از آن است در دهه اخیر دست کم ۸۰ رونامه نگار و خبرنگار در پاکستان کشته شدند که ۳۵ نفر از آنها مورد حمله افراد مسلح قرار گرفتند ۱۲ نفر هم در حملات انتحاری کشته شدند و ۸ نفر نیز پس از ربوده شدن جان باختند. تنها در سال ۲۰۱۱ شانزده نفر و از سال ۲۰۱۲ تا کنون شش خبرنگار نفر کشته شدند که ۴ نفر از انها از ایالت بلوچستان بودند.

بعد از سوریه و سومالی پاکستان ناامن ترین مکان برای خبرنگاران اعلام شده است. بلوچستان و منطقه خیبر پاختون خوا و مناطق قبیله نشین پاکستان جاهای ناامنی برای خبرنگاران تلقی میشوند. گفته میشود بیشترین تهدید ها از جانب شبه نظامیان و نیروهای امنیتی است. در پاکستان طالبان و جدایی طلبان بلوچستان جزء گروههایی هستند که همواره خبرنگاران را مورد تهدید قرار می دهند.

خیلی از شبکه های خبری ازخبرنگاران خود می خواهند این مناطق را ترک کنند. سال گذشته شبکه خبری بی بی سی از خبرنگار خود ایوب تارین خواست که به اسلام آباد نقل مکان کند و همچنین نور زمان اچکازی خبرنگار شبکه تلویزیونی چارمن بارها به اتهام فعالیت ضد دولتی و عامل اغتشاش بین دو کشور افغانستان و پاکستان مورد تهدید نیروهای امنیتی پاکستان قرار گرفته است.