مهر: رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با صدور پیامی، ساخت ' فیلم موهن آمریکایی - صهیونیستی ' علیه پیامبر اسلام(ص) را محکوم و تاکید کرد: این اقدامات توهین‌آمیز در سال‌های اخیر به دلیل موج بیداری اسلامی که موجب نگرانی و وحشت صهیونیست‌ها و حامیان غربی آنان شده، افزایش یافته است.

متن اطلاعیه هاشمی رفسنجانی بدین شرح است:

هجمه صهیونیست‌ها و دنیای استکبار به ارزش‌ها و مقدسات اسلامی سابقه طولانی دارد و این امر در سالهای اخیر به دلیل موج بیداری اسلامی که موجب نگرانی و وحشت صهیونیست‌ها و حامیان غربی آنان شده، افزایش یافته است که البته این تهاجم‌ها هر بار نیز بر ضد خودشان تمام شده و موجب تنفر بیشتر جهان اسلام و مسلمانان جهان و صاحب‌نظران منصف می‌گردد.

این توطئه جدید بی‌شرمانه و گستاخانه‌تر از قبل به نظر می‌رسد و به همین جهت مسلمانان عکس‌العمل بیشتری نشان می‌دهند. لذا توطئه اخیر توهین بزرگ و نابخشودنی به ساحت پاک و نورانی پیامبر عظیم‌الشأن اسلام حضرت محمد(ص) که قلب میلیون‌ها مسلمان جهان را به درد آورده است محکوم است.

امیدوارم مسلمانان جهان که متحد و هم‌صدا به این توطئه صهیونیستی و آمریکایی پاسخ دندان‌شکن دادند، درسی تاریخی برای راه آینده آنها باشد.