ملت ایران: علی لاریجانی جمعه شب در حاشیه پنجمین یادواره شهدای روستای نوا بخش لاریجان آمل در جمع خبرنگاران یادآور شد: بحث‌هایی در مجلس برای تغییر قانون انتخابات مطرح است که شرایط انتخابات ریاست جمهوری را دقیق‌تر بررسی کند.

لاریجانی با اشاره به اینکه این تغییرات این نیست که مثلا مجری انتخابات را بخواهند عوض کنند، تصریح کرد: این تغییر برای این است که شرایط را تغییر می‌دهد و اگر قبل از انتخابات کمیسیون‌های مربوطه بتوانند این تغییرات را تکمیل کنند، می‌شود برای انتخابات سال آینده اعمال کرد.

رئیس مجلس بیان داشت: بیشتر تغییرات در این است که صلاحیت‌های افراد و چگونگی کار از نظر اجرایی در سطح ملی و کشور صورت گیرد تا انتخابات دقیق‌تر و منضبط‌‌‌تر برگزار شود.

وی با اشاره به تغییر نماینده سازمان ملل در سوریه نیز اظهار کرد: کوفی‌عنان هم که دوبار به تهران سفر کرد و مورد توجه ایشان قرار گرفت و نصایحی که می‌تواند شرایط ایران را هموار کند به ایشان گفته شد.

لاریجانی افزود: کوفی‌عنان به این موضوع تلویحا اشاره کرده بود که یک سری کشورهای مزاحم هستند که شعار دموکراسی برای سوریه می‌دهند اما به دنبال اهداف دیگری هستند.

وی بیان کرد: اخضر ابراهیمی نماینده جدید سوریه در سازمان ملل نیز امیدواریم موفق باشد و قطعا ایشان با تحلیل روشنی وارد کار شده و قاعدتا می‌داند که برخی کشورها دنبال ماجراجویی در منطقه هستند.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: موضع ایران این است که خواسته‌های مردمی در سوریه محقق شود و دموکراسی تعمیق یابد.

وی تاکید کرد: باید جلوی ارسال سلاح به سوریه گرفته شود و درون یک جدال تسلیحاتی نمی‌شود اصلاحات ایجاد کرد. یک بسته‌ای باید برای مسائل سوریه ارائه شود.

خبرگزاری فارس