رئیس جمهوری سوریه در نامه ای به پاپ فرانسیس اول ضمن اعلام آمادگی برای شرکت در کنفرانس صلح ژنو۲ تاکید کرد: مبارزه با تروریسم امری ضروری برای پیروزی هر گونه راهکار مسالمت آمیز در خصوص سوریه است.

بشاراسد، رئیس جمهوری سوریه در نامه ای به پاپ فرانسیس اول، رهبر کاتولیک های جهان اعلام کرد: دولت سوریه آماده است که در کنفرانس بین المللی ژنو۲ مشارکت کند.

وی در این نامه که توسط جوزف سوید، از مشاروان عالی دولت به پاپ تقدیم شد، ضمن تقدیر از مواضع پاپ فرانسیس در خصوص سوریه و مواضع مشخص وی علیه دشمنان سوریه و دعوت های مکرر پاپ برای برگزاری دعا جهت حل بحران سوریه تاکید کرد: ادامه مبارزه با تروریسم امری ضروری برای موفقیت هر گونه راهکار مسالمت آمیز جهت حل بحران سوریه است.

پیشتر پاپ فرانسیس اول در پیامی به مناسبت میلاد مسیح از تمامی طرف های درگیر در سوریه خواسته بود خشونت را کنار گذاشته و زمینه را برای ارسال کمک های انسانی فراهم کنند. فرانسیس اول همچنین در این پیام ازتمامی جهان خواست تا برای حل بحران سوریه و کاهش رنج های مردم این کشور دعا کنند.

رئیس جمهوری سوریه در نامه خود به رهبر کاتولیک های جهان آورده است: به عقیده من حل بحران سوریه از طریق مذاکره ملی بدون دخالت های خارجی ممکن است چرا که به این ترتیب ملت سوریه می تواند برای آینده کشور خود تصمیم گرفته و رهبرانشان را از طریق گزینه هایشان در صندوق های رای گیری انتخاب کنند.

اسد همچنین در نامه خود تاکید کرد: توقف اقدامات تروریستی نیازمند ممانعت کشورهای حامی تروریسم در حمایت از گروه های تروریستی مسلح و توقف هر گونه کمک نظامی، مالی و لجستیکی از این گروه ها از سوی برخی کشورهای شناخته شده در منطقه و خارج از آن است.

وی در ادامه اعلام کرد: دولت سوریه برای عمل به وظایف قانونی خود در حمایت از شهروندان سوری، از هر دین و طایفه ای در برابر جنایت های گروه های تکفیری آماده است. گروه هایی که به خانه های هزاران شهروند سوری حمله کرده و مدارس را تخریب کرده و مقدسات سوریه را از بین برده اند.