یک مقام آگاه از تلاش شرکت پژو برای صادرات خودروهای ساخته شده اش به صورت کامل سی بی یو به ایران خبر داد و گفت: پژو به دنبال ایجاد نمایندگی در ایران برای عرضه خودروی کاملاً وارداتی و کسب سود از این محل است.

یک مقام آگاه در گفت وگو با فارس، اظهار داشت: شرکت رنو در کنار تولید دو مدل خودرو در ایران، با ایجاد نمایندگی نسبت به واردات محصولات دیگر خود به صورت(خودرو با بدنه کامل) CBU اقدام کرده و از این طریق سود زیادی را کسب کرده است. وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز با کاهش تولید محصولات رنو در ایران، این شرکت بیشتر از قبل به سمت واردات خودروی ساخته شده حرکت می کند.

این مقام آگاه ادامه داد: هم اکنون شرکت پژو نیز به دنبال ایجاد نمایندگی برای واردات محصولات ساخته شده خود به ایران است، تا مانند شرکت رنو نسبت به واردات خودرو به صورت CBU اقدام کند. وی اظهار داشت: واردات خودروی ساخته شده مشمول تحریم های کاخ سفید نمی شود و از همین رو، خودروسازان خارجی به دنبال افزایش صادرات محصولات ساخته شده خود به ایران هستند.

این کارشناس صنعت خودرو ابراز امیدواری کرد که مسئولان صنعت خودروسازی کشور به این موضوع توجه کنند و با برنامه ریزی مناسب در جهت تکیه بر تولید داخل و طراحی خودروهای جدید با برند ایرانی حرکت کنند تا خودروسازان کشور به مونتاژکار تبدیل نشوند.