پس از اعلام پیروزی محمد مرسی نامزد اخوان المسلمین در انتخابات ریاست جمهوری مصر، اکنون خانواده وی نیز که باید برای نقل مکان به کاخ ریاست جمهوری آماده شود، کانون توجه رسانه ها قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، با وجود آن که اکنون بیشتر توجه ها به رییس جمهوری است که برای نخستین بار با رأی مردم انتخاب شده است، خانم نجلا محمود همسر وی نیز از کانون توجه رسانه ها دور نبوده است.

نجلا محمود در طول تبلیغات انتخاباتی، محمد مرسی را همراهی می کرد. وی دختردایی مرسی و متولد سال ۱۹۶۲ در قاهره است.

محمد مرسی و نجلا محمود در سال ۱۹۷۹ ازدواج کردند.. حاصل این ازدواج ۴ پسر و یک دختر است.

نجلا محمود در زمان تحصیلات مرسی در آمریکا، به گروه اخوان المسلمین پیوست، و پس از بازگشت به مصر بعنوان یک عضو فعال در کارهای خیریه و آموزش این گروه به فعالیت پرداخت.

بر اساس گفت و گویی که وی اخیرا با یکی از مطبوعات مصر داشته، خانم نجلا محمود تمایلی ندارد که او را بانوی اول بنامند.. وی گفته است: بر اساس تعالیم اسلام، رییس جمهور خادم ملت است بنابراین همسر وی نیز خادم مصر به شمار می آید.

وی همچنین در مصاحبه ای دیگر، اعلام کرده که تمایلی به زندگی در کاخ ریاست جمهوری ندارد.
نجلا اظهار داشته که تلاش دارد منزل بزرگتری را در قاهره خریداری کند، زیرا با توجه به تحولاتی که در خانواده صورت گرفته، منزل فعلی با وجود یک خانواده ۵ نفره برای پذیرایی از میهمانان که شمار آنها در حال افزایش است، کافی نیست.

منبع: تابناک