یک پایگاه خبری فرانسوی فاش کرد که شاهزاده بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی از گروههای مسلح در استان سیستان و بلوچستان ایران برای برهم زدن ثبات این کشور حمایت می کند.
پایگاه خبری فرانسوی Intelligence onlineنوشت: بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعاتی سعودی افزایش فعالیت خود در منطقه بلوچستان ایران را از جنبه حمایت از یک گروه بنیادگرای مخالف ایران با هدف برهم زدن ثبات این کشور آغاز کرده است.

برپایه این گزارش، یک گروه مسلح موسوم به جیش العداله فعال در منطقه سیستان و بلوچستان ایران به سرکردگی عبدالرحیم زاده اخیرا ۱۶ نیروی مرزبانی ایران را به شهادت رساند. پایگاه خبری فرانسوی Intelligence onlineنوشت: بندر بن سلطان از دستگاه اطلاعاتی پاکستان(ISI) خواست تا عناصر جیش العدل را درخصوص جنگ های چریکی آموزش داده و سلاح لازم را برای اجرای حملات در داخل ایران در اختیار آنها قرار دهد.

برپایه این گزارش، رئیس دستگاه اطلاعاتی ۵۰۰ میلیون دلار برای حمایت از این گروهها و تحریک اقلیت های نژادی در داخل ایران اختصاص داده است. درپی مذاکره بین ایران وآمریکا و نزدیک بودن دستیابی به توافقی درباره برنامه هسته ای ایران که باعثرفع تدریجی تحریم ها می شود؛ وضعیت تغییر کرد و عربستان و به طور مشخص دستگاههای اطلاعاتی این کشور تصمیم گرفتند که از طریق جنگ فرسایشی امنیتی در داخل ایران وارد عمل شوند.