به گزارش سرویس سیاسی ملت ایران، ایالات متحده به شکل کاملا بی سر و صدا، پیشنهاد جایزه ۱۰ میلیون دلاری برای به دست آوردن یک سری اطلاعات کرده است. آمریکا برای بدست آوردن اطلاعاتی در مورد حادثه حمله به یک پست دیپلماتیک در بنغازی در کشور لیبی، این پیشنهاد را ارائه کرده است. خبرها حاکی از آن است که این پیشنهاد از ژانویه گذشته ارائه شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا طی نامه ای به یک نماینده جمهوری خواه که در این مورد سوال کرده بود، این پاداش ۱۰ میلیون دلاری را تایید کرد. این وزارتخانه گفته است که به دلیل نگرانی های امنیتی، صلاح ندانسته تا خبر این پاداش را منتشر کند.

چهار آمریکایی از جمله سفیر آمریکا در لیبی، در حمله به سفارت این کشور در ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۲ کشته شدند.

جمهوری خواهان کنگره، باراک اوباما و وزارت امور خارجه را متهم کرده بودند که سعی در کم اهمیت جلوه دادن این حمله دارند. آنها همچنین اوباما را متهم به سهل انگاری امنیتی در پایگاه های دیپلماتیک آمریکا در کشورهای مختلف کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه آمده است که مسائل امنیتی و حسایت های موجود پیرامون این حادثه طوری بود که امکان انتشار این پاداش به صورت عمومی وجود نداشت.

گفتنی است که این پاداش هنوز هم برای کسانی که پیرامون این حادثه اطلاعاتی داشته باشند و روند دستگیری و یا محکومیت افراد درگیر در این حادثه را تسریع کنند، در دسترس است.

حمله به کنسولگری امریکا، که منجر به مرگ کریس استیونسون و سه نفر دیگر از اعضای وزارت امور خارجه شد، در پی اعتراضات خشونت آمیز به یک فیلم ضد اسلامی که در آمریکا ساخت شده بود، شکل گرفت.

وزارت امور خارجه در مورد اینکه تا بحال کسی در ازای دریافت اطلاعات پاداش دریافت کرده یا نه، حرفی به میان نیاورده است.