وزیر خارجه عربستان تاکید کرد، اختلافات اخیر ریاض و واشنگتن در زمینه اتخاذ سیاست ها اکثرا در خصوص نحوه تاکتیک ها بوده و دو کشور هیچ اختلافی در اهداف خود ندارند.

به گزارش ملت ایران به نقل از رویترز؛ سعود الفیصل وزیر خارجه عربستان پس از دیدار با جان کری همتای آمریکایی خود تصریح کرد، وجود اختلاف بخشی طبیعی و عادی از روابط دو کشور است ولی اختلافات عربستان و آمریکا تنها بر سر نحوه اتخاذ تاکتیک ها و نه اهداف است.

بر اساس این گزارش وی در ادامه ضمن اشاره به بحران سوریه افزود، عربستان از اهمیت مذاکرات به عنوان ابزاری برای پایان دادن به تنش و درگیری داخلی در سوریه آگاه است ولی این مذاکرات برای نامحدود و بی نهایت باشد. وزیر خارجه آمریکا با هدف کاهش تنش ها در روابط کاخ سفید و ریاض به عربستان سفر کرده است. سعود الفیصل در ادامه افزود، روابط آمریکا و عربستان همیشه بر مبنای استقلال و احترام و منافع مشترک بوده است. اختلاف مساله ای طبیعی است و ما سعی می کنیم تا اختلافات خود را از طریق مذاکره و گفتگو حل و فصل کنیم.

عربستان اخیرا ضمن انتقاد از سیاست های آمریکا در قبال بحران سوریه، برنامه هسته ای ایران و تنش در روابط فلسطین و اسرائیل از پذیرش کرسی عضویت غیر دائم شورای امنیت سازمان ملل خودداری کرده است.