ملت ایران: رضا تقی پور سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در گفتگو با مهر، با بیان اینکه هنوز زمان جلسه مشترک اعضای شورای شهر با رئیس جمهور مشخص نیست گفت: زمان این دیدار بستگی به تصمیم رئیس شورای شهر دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در جلسه با رئیس جمهور پیگیر حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت خواهید بود؟ گفت: این موضوع بستگی به نظر دولت دراد و تاجایی که من اطلاع دارم نظر آقای روحانی برای حضور قالیباف در جلسات هیئت دولت مثبت است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در ادامه افزود: نزدیکی و تبادل نظر مدیریت شهری با دولت قطعا در حل مسائل کلان شهر تهران بسیار موثر خواهد بود و امید داریم که در سایه همدلی مشکلات شهر تهران حل شود.

تقی پور همچنین در پاسخ به این سوال که مهمترین مسائلی که قرار است در دیدار با رئیس جمهور از سوی اعضای شورای شهر مطرح شود چیست؟ گفت: به نظر من بحثحمایت دولت از توسعه زیر ساخت های شهری در شهر تهران یکی از نکات مهم است، چون ما وارثتهرانی هستیم که از گذشته با نواقص و خلاء های زیادی به خصوص در بخش زیر ساخت ها همراه بوده است.

وی افزود: کمک های دولت در بحثهایی مثل مترو که قانون آن به تصویب مجلس هم رسیده است و مسائل فرابخشی که فقط به مدیریت شهری برنمی گردد مثل، حفظ محیط زیست و مبارزه با آلاینده های زیست محیطی از دیگر محورهای این دیدار خواهد بود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران در پایان اظهار داشت: امیدواریم با کمک دولت گام های موثری بیش ار آن چیزی که برداشته شده است برداریم.