به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، محمود واعظی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - امروز در حاشیه جلسه هیات دولت با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی این وزارتخانه در مورد افزایش پهنای باند اینترنت در کشور گفت: در یک ماه گذشته با کمک دوستان در وزارتخانه تلاش کردیم که ۲۰ گیگابیت بر ثانیه بر پهنای باند بین الملل مان اضافه کنیم و ۱۵ گیگابیت بر ثانیه نیز به پهنای باند داخلی اضافه کنیم و ان شاءالله همان طور که گفته بودیم در طی ۱۰۰ روز اول فعالیت دولت این رقم را به دو برابر افزایش خواهیم داد.

وی همچنین گفت: ما تلاش داریم که زیرساخت ها را آماده کنیم تا پهنای باند را بیش از پیش افزایش دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری در ارتباط با اینکه آیا دولت قصد ندارد در راستای رفع فیلترینگ شبکه اجتماعی فیس بوک اقدامی انجام دهد، با توجه به اینکه تعدادی از اعضای دولت در این شبکه اجتماعی حضوری فعال دارند، گفت: در مورد حضور برخی از اعضای دولت در فیس بوک کمیته ای در ریاست جمهوری در این ارتباط تشکیل شده است.

وی همچنین صفحه ای که به نام وی و الهام امین زاده - معاون حقوقی رییس جمهوری - در این صفحه اجتماعی ایجاد شده است را واقعی ندانست.

واعظی افزود: به هر حال اعضای دولت مقامات رسمی هستند و صحبت هایی که از سوی آنها در فیس بوک مطرح می شود موضع دولت محسوب می شود بنابراین همان طور که گفتم کمیته ای در ریاست جمهوری در این ارتباط تشکیل شده تا تصمیمی در این ارتباط گرفته شود.