به گزارش ملت ایران به نقل از فارس، محسن هاشمی رفسنجانی کاندیدای شهردای تهران پس از کسب رای اعتماد محمد باقر قالیباف از اعضای شورای شهر به عنوان شهردار جدید با حضور در جلسه علنی شورا اظهار داشت: همانطور که می دانید شهریور برای تهران مثل خرداد برای کشور است و همیشه در شهریور در تهران حوادثی رخ داده که آینده آن را رقم می زند.

وی اضافه کرد: ابتدا اجازه می خواهم با یاد امام راحل و شهدای انقلاب و ۱۷ شهریور صحبت های خود را شروع کنم و یاد آنها را گرامی بدارم.

هاشمی رفسنجانی اضافه کرد: هر ۴ سال یکبار در همین ایام برای تهران انتخاباتی برگزار می شود که آینده تهران رقم می خورد و امروز در خدمت شما بزرگان و بزرگواران فرصت یافتم تا در جلسه شورا شرکت کنم و عرض تشکر داشته باشم.

کاندیدای شهرداری تهران ادامه داد: من از ابتدا ورود به شهرداری به عنوان عضو هیئت مدیره مترو در سال ۷۲ و ۷۶ که مدیرعامل مترو شدم همیشه فکر می کردم که لازم است تهران برنامه های دقیقی داشته باشد و به برنامه های زیربنایی آن توجهی شود و در همین زمینه فعالیت های زیادی انجام دادم و زمان شهردار شدن قالیباف از سال ۸۴ همکاری خود را شروع کردم و به عنوان یک پیشکسوت در این عرصه ورود پیدا کردم.

وی افزود: تقصیر خود آقای قالیباف بود که من از سال ۸۹ که از کار اجرایی بیرون آمدم عده ای دور انسان را می گیرند و او را تحریک می کنند که با تجربیاتی که دارد در عرصه های بالای مدیریت وارد شود. من هم ورود به این عرصه را به فال نیک گرفته و در کنار آقای قالیباف به رقابت پرداختم اما باید اذعان کنم که در بعد اجرایی ایشان را به عنوان یک پیشکسوت قبول دارم.

هاشمی ادامه داد: تهران در ۱۰۰ گذشته بیش از ۶۰ شهردار را تجربه کرده که عمر متوسط هر یک از آنها ۲ سال بوده و به علت همین عمر کوتاه بوده که نتوانسته برنامه های خود را اجرا کنند و این در حالی است که عده کمی نیز در شهرداری عمر طولانی را داشته اند.

وی افزود: طولانی ترین مدیریت شهرداری با ۱۲۰ ماه به آقای قالیباف تعلق دارد و انتخاب مجدد قالیباف در این دوره رکورد او را می شکند و می تواند خدمات خود را ادامه دهد.

کاندیدای شهرداری تهران تأکید کرد: ازکسانیکه به من رای دادند تشکر می کنم و از کسانی که رای ندادند نیز بسیار متشکرم که باعثبالا رفتن تجربه من می شود من هنوز عضوی از شهرداری تهران هستم و می توانم خدمات خود را ادامه دهم.

وی در پایان خطاب به قالیباف گفت: من معروفم به ریل محور و مترو محور و همیشه آرزو داشتم که مترو در همه جای شهر گسترش یابد و این در برنامه قالیباف هم بود و امیدوارم با گسترش مترو مردم تهران بتوانند از آلودگی و ترافیک نجات پیدا کنند.