ملت ایران: مرتضی تورک در گفتگو با مهر در مورد پرونده گروگانگیری در شرکت واحد اتوبوسرانی تهران گفت: از همان ساعت اولیه به عنوان معاون امنیتی دادستان تهران در صحنه حضور داشتم و گفتگو با فرد گروگانگیر با همکاری پلیس انجام شد.

وی افزود: اینکه گفته می شود امان نامه ای رد و بدل شده صحیح نیست و من تمامی موارد را جزء به جزء طی گزارشی به دادستان تهران ارائه کردم و شخص دادستان مشروح اقدامات انجام شده توسط دادستانی را در صورت صلاحدید رسانه ای می کند.

گفته های تورک در حالی است که سردار حسین ساجدی نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در تشریح این حادثه گفته است: حوالی ساعت ۱۰:۳۰ روز چهارشنبه ۱۳ شهریور در تماسی با پلیس ۱۱۰ اعلام شد که چند نفر در یکی از دفاتر شرکت واحد اتوبوسرانی تهران توسط یک فرد گروگان گرفته شده اند. در پی این حادثه سریعا عوامل پلیس، مسئولان مربوطه و واحد رهایی گروگان در محل حاضر شدند و برای جلوگیری از وارد شدن هرگونه آسیبی به شهروندان و افراد به گروگان گرفته شده ابتدا به وسیله تلفن و سپس به شکل حضوری با فردی که به عنوان گروگانگیر مطرح شده بود، وارد مذاکره شدند که این مذاکره حدود ۸ ساعت به طول انجامید.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه از معاون دادستان تهران نیز درخواست کردیم که به محل بیاید، افزود: حضور وی در صحنه در کنار پلیس بسیار موثر بود. ولی بنده شخصا هدایت عملیات را تا دستگیری فرد گروگانگیر و آزادی گروگانها بر عهده داشتم و خودم با گروگانگیر مذاکره می کردم و سرانجام ماموران پلیس با استفاده از یک لحظه غفلت گروگانگیر وارد اتاق شدند و وی را دستگیر کردند.