به گزارش ملت ایران به نقل از مهر: رئیس جمهور پس از اولین جلسه هیات دولت یازدهم که با حضور رئیس جمهور، وزیران و سرپرستان ۱۸ وزارتخانه، معاونان رئیس جمهور و برخی مقامات نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، با اشاره به قرائت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در اولین جلسه دولت گفت: وزیران و هیات دولت این منشور را امضا کردند.

حجت الاسلام حسن روحانی عصر دیروز پس از اولین جلسه دولت یازدهم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیار خوشحالم و خدا را شاکرم که دولت جلسه خود را تشکیل داد.

وی با اشاره به برگزاری اولین جلسه هیات دولت یازدهم افزود: با برگزاری این جلسه حماسه سیاسی مردم تکمیل شد.

رئیس جمهور درباره دستور کار و مصوبات اولین جلسه هیات دولت یازدهم گفت: دستورات اولین جلسه دولت مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی ادامه داد: یکی از این دستورات در مورد کالاهای اساسی بود که تصمیمات مهمی در این رابطه گرفته شد و بر این اساس در ماههای آینده برای مردم مشکلی از این ناحیه بوجود نخواهد آمد.

روحانی تاکید کرد: همانطور که پیشتر هم وعده داده بودم که درباره دریاچه ارومیه تصمیم گیری هایی صورت گیرد کارگروهی زیر نظر آقای چیت چیان وزیر نیرو تشکیل شده است و طی دو سه ماه آینده تصمیماتی در خصوص این دریاچه اتخاذ خواهد شد.

اولین جلسه هیات دولت یازدهم امروز یکشنبه سه روز پس از دادن رای اعتماد مجلس ۱۵ وزیر پیشنهادی حسن روحانی برگزار شد، ضمن اینکه باتوجه به عدم رای اعتماد به وزیران پیشنهادی وزارتخانه های آموزش و پرورش، علوم و ورزش و جوانان، سرپرستان معرفی شده برای این وزراتخانه ها در کنار معاونان رئیس جمهور در این جلسه حضور یافته اند.

رئیس جمهور در جلسه قبلی هیات دولت با وزیران و معاونان دولت دهم خداحافظی کرد و ضمن آرزوی توفیق و موفقیت برای آنها تاکید کرد که دولت تدبیر و امید از تجربیات همه مسئولان سابق استفاده خواهد کرد.