به گزارش سرویس سیاسی ملت ایران، یک وزیر کابینه اسرائیل روز پنج شنبه گفت که مذاکرات صلح با فلسطینی ها می تواند هفته آینده آغاز شود. اما تاکنون برای از سرگیری این مذاکرات که با ابتکار و حمایت آمریکا انجام می شود، هیچ یک از طرفین تاریخی را به طور رسمی اعلام نکرده اند.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل و محمود عباس، رئیس حکومت خودگردان فلسطین هنوز اظهار نظری در مورد این موضوع نکرده اند.

سیلوان شالوم وزیر انرژی اسرائیل به خبرنگاران در دیدار با فلسطینیان در منطقه‌ی اشغالی کرانه باختری گفت: " من عقیده دارم که فلسطینی ها هفته آینده برای مذاکرات آماده هستند. "

وی اضافه کرد: " البته من در جایگاهی نیستم که بتوانم به نمایندگی از طرف فلسطینی صحبت کنم. اما اگر آنها این کار را انجام دهند و برای مذاکره اماده باشند، همانطور که گفتم، مذاکرات سه شنبه آینده در واشنگتن آغاز می شود. "

جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرده بود که دو طرف پس از حدود سه سال بن بست، زمینه را برای مذاکرات صلح جدید فراهم آورده اند و انتظار می رود که دو طرف هرچه زودتر مذاکره کنندگان خود را به واشنگتن بفرستند.

اسرائیل می گوید که برای راه اندازی مجدد مذاکرات بدون پیش شرط آماده است، اما فلسطینی ها به دنبال کسب اطمینان در مورد مشخص شدن مرزهای این کشور در کرانه غربی و نوار غزه هستند.