به گزارش ملت ایران به نقل از خبرگزاری ایسنا:یک ویدئو که زنانی برقع پوش را در یک اردوگاه آموزشی نظامی در منطقه قبیله ای نشین بی قانون پاکستان نشان می دهد این نگرانی را به وجود آورده که گروه های شبه نظامی در حال استخدام زنان برای ایفای نقش های تروریستی در خط مقدم جبهه هستند.

این فیلم یک دقیقه ای پنج زن را نشان می دهد که در حال آموزش هستند تا از اسلحه های کلاشینکف و آر پی جی استفاده کنند.

یک پرچم آبی کم رنگ با یک هلال سفید نیز که در تصویر نشان داده می شود نشان دهنده آن است که این زنان به حزب اسلامی ترکستان تعلق دارند؛ این حزب یک گروه تروریستی است که گمان می رود با طالبان رابطه داشته باشند.

" گروه اطلاعاتی سایت " که کارش تحقیق در مورد تشکیلات تروریستی بین المللی است یک ویدئوی مشابه دریافت کرده است.

آدام ریسمن، یک تحلیلگر این گروه اطلاعاتی به " ساندی تایمز " گفت: پیام عمده این ویدئو این است که زنان در اینجا در حال جنگیدن هستند، شما مردان کجایید؟ این راهی است برای اینکه آن مردان مسلمانی که در " جهاد " شرکت نمی کنند، فاقد ارزش بداند.

بیل روگیو، یک کارشناس تروریسم در بنیاد " دفاع از دموکراسی " که یک اندیشکده آمریکایی است نیز گفت، نمایش زنان در نقش مبارز فعال، نشان دهنده تغییر در تبلیغات " جهادیون " است.

روگیو افزود: ما می دانیم که آنها برای زنان و کودکان اردوگاه های آموزشی عملیات انتحاری ترتیب داده اند. از سال ۲۰۱۰ تاکنون شش یا هفت حمله انتحاری توسط آنها در منطقه افغانستان - پاکستان وجود داشته است. پیش از این، این حملات وجود نداشت.

" تحریک طالبان "، " LeJ " و " جنبش اسلامی ازبکستان " اردوگاه های آموزشی در وزیرستان پاکستان تاسیس کرده اند که برای تعلیم و آموزش بمب گذاران زن استفاده می شود.

اینگونه مشخص شده که " قاری ضیاء الرحمن "، یکی از رهبران طالبان و القاعده که از جانب آژانس های قبیله ای نشین " مهمند " و " باجور " پاکستان و در استان های افغانستان فعالیت می کند، بیشتر اردوگاه های آموزشی بمب گذاران انتحاری را به راه انداخته است.