صبح امروز حجت الاسلام حسن روحانی با آیت الله مکارم شیرازی دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدار حجت الاسلام روحانی با قدردانی از حمایت های آیت الله مکارم شیرازی از دولت منتخب گفت: دولت باید بتواند ارتباط منظمی با مراجع عظام تقلید داشته باشد.

روحانی افزود: ارتباط دولت با مراجع باید به شکلی باشد که هم دولت از نظرات ایشان بهره مند شود و هم مورد حمایت ایشان قرار گیرد.
دیدار رئیس جمهور منتخب با آیت الله شبیری زنجانی
در ادامه دیدارهای رئیس جمهور منتخب با مراجع و علما، حجت الاسلام حسن روحانی با آیت الله شبیری زنجانی دیدار کرد. این دیدار که در فضایی صمیمی برگزار شد بدون حضور خبرنگاران بود.
حجت الاسلام حسن روحانی در دیدار با آیت الله شبیری زنجانی با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد: قبل از انتخابات افراد حرف های مختلفی را می زدند؛ گروهی می گفتند که انتخابات را باید تحریم کنیم؛ گروهی می گفتند باید در انتخابات مشارکت کرد و گروه دیگری بین نامزدها مردد بودند.
وی افزود: الحمد لله با مشارکت گسترده مردم همه چیز به نفع نظام تغییر کرد.
رئیس جمهور منتخب تصریح کرد: شرایط کنونی کشور بسیار پیچیده است اما خوشبختانه بخشی از مشکلات بعد از انتخابات کم شده است.
دیدار با آیت الله صافی گلپایگانی
در ادامه دیدارهای رئیس جمهور منتخب با مراجع تقلید وی با آیت الله صافی گلپایگانی دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار آیت الله صافی گلپایگانی با تأکید بر مأموریت مهم رئیس جمهور منتخب گفت: امیدواریم با الطاف امام زمان در مأموریت خود موفق باشید.
استاد حوزه علمیه قم افزود: تلاش کنید در مأموریت های خود خیر مردم را در نظر بگیرید. زیرا وضع گرانی و مشکلاتی که به وجود آمده است مردم را ناراحت کرده است.
این مرجع تقلید شیعیان تصریح کرد: در کارهای خود مقاصد اصلی اسلام را مورد هدف قرار دهید و تلاش کنید تا عزت اسلام در جهان محقق شود.
آیت الله صافی گلپایگانی توجه به عقلانیت را در این دولت مهم دانست و گفت: باید در راستای عقلانیت و تدبیر حرکت کنید تا امید مردم به نظام و رضای الهی تقویت شود.
دیدار رئیس جمهور منتخب با آیت الله جعفر سبحانی
در ادامه دیدارهای رئیس جمهور منتخب با مراجع تقلید دقایقی پیش حجت الاسلام حسن روحانی با حضور در مؤسسه امام صادق(ع) با آیت الله جعفر سبحانی دیدار و گفت وگو کرد.
در این دیدار حجت الاسلام اختری رئیس مجمع جهانی اهل بیت و شریعتمداری وزیر سابق بازرگانی وی را همراهی می کردند.
دیدار روحانی با آیت الله نوری همدانی
چهارمین دیدار رئیس جمهور منتخب با مراجع، دیدار روحانی با آیت الله نوری همدانی بود. در ابتدای این دیدار روحانی با ابراز خوشحالی ایجاد فرصت دیدار با مراجع تقلید اظهار کرد: خداوند در انتخابات ریاست جمهوری وسائلی را فراهم کرد که مردم بتوانند مشارکت خود را نشان بدهند.
وی افزود: شیرینی این انتخابات تلخی های قبلی را هم از بین برد و مسائلی را که در گذشته در افکار عمومی دنیا یا در ذهن برخی مطرح بود حل و فصل کرد.
دیدار رئیس جمهور با آیت الله موسوی اردبیلی
رئیس جمهور منتخب، دکتر حسن روحانی در پنجمن دیدار خود با مراجع و علما، با آیت الله موسوی اردبیلی، از مراجع تقلید و یکی از روسای اسبق قوه قضائیه، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که بدون حضور خبرنگاران برگزار شد، حجت الاسلام اختری، رئیس مجمع جهانی اهل بیت و شریعتمدار، وزیر سابق بازرگانی حجت الاسلام روحانی را همراهی می کردند.
روحانی پس از این دیدار، با برخی از اعضای مجلس خبرگان رهبری دیدار می کند.
گفتنی است، این نخستین سفر حجت الاسلام والمسلمین روحانی به قم پس از کسب آرای عمومی در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران است. در ادامه تصاویر تسنیم از سفر دکتر حسن روحانی به شهر قم را مشاهده می نمایید: