ملت ایران: شما فکر می کنید که مرد ها، ساده، بی توجه و خودخواه هستند اما روانشناسان می گویند که آنها نه تنها از زن ها پیچید ه ترند، بلکه خیلی دقیق به شما و دیگر اتفاقات اطراف شان توجه می کنند و برخلاف تصور شما، خیلی هم فداکار و از خود گذشته هستند. آنها می گویند دنیای مردان هزار و یک پیچ و خم دارد که کمتر زنی از عهده کشفش برمی آید. در واقع از نظر آنها هیچ زنی نمی تواند آنطور که باید همسرش را بشناسد و به همین دلیل، دنیای زندگی زناشویی، پر است از سوء تفاهم ها و مشکلاتی که تنها به دلیل همین نا آشنایی رخ می دهد. اما با تمامی این اوصاف، یک زن شاید نتواند همسرش را تمام و کمال بشناسد، اما می تواند از حقایق ساده ای که شاید هیچ وقت به آنها توجه نمی کرده، باخبر شود و با آگاهی از آنها زندگی اش را نجات دهد. اگر شما می خواهید از این دسته از زن ها باشید، این ریزه کاری ها را جدی تر بگیرید و بیشتر با مرد زندگی تان آشنا شوید.

ازدواج را جدی می گیرند

شاید مردها با تردید بسیار، موقعیت هایشان را برای ازدواج بررسی کنند و شاید راحت تن به تشکیل زندگی ندهند، اما شواهد می گوید که مردها سرسری از کنار ازدواج نمی گذرند و آن را جدی می گیرند. درست است که آنها سال ها برای پیدا کردن یک مورد مناسب برای ازدواج وقت می گذارند، اما وقتی تن به تشکیل زندگی می دهند، با جدیت برای موفق شدنش تلاش می کنند. شاید به همین دلیل است که وقتی از آنها می پرسید «اگر به گذشته برگردند، چه گزینه ای را برای ازدواج انتخاب می کنند»، ۹۰ درصد شان می گویند دوباره از همسر فعلی شان خواستگاری می کنند. مرد ها عاشق عادت هستند. آنها نه تنها به محله و شهرشان وابسته می شوند، بلکه به زن زندگی شان هم به شکل خارق العاده ای وابسته می شوند و حتی اگر روزی او را از دست دهند، هرگز نمی توانند به اندازه او به فرد دیگری وابسته شوند.

احساس شان را در عمل شان جا می دهند

شما انتظار دارید که همسرتان در هر مورد کوچکی که در زندگی اش پیش می آید، با شما درد دل کند و احساسش را با شما در میان بگذارد؟ یا شاید دوست دارید وقتی با او خرید می روید، نظرش را به وضوح بگوید و وقتی غذا می خورید، دست پخت تان را با حرف هایش قضاوت کند، اما مردها اساسا از این جنس نیستند. شما کمتر مردی را پیدا می کنید که احساسش را با حرف هایش بیان کند. مرد ها دوست دارند با عمل شان این حس را نشان دهند و وقتی عشق شان را می خواهند ابراز کنند، از شما برای انجام کار هایشان همکاری می طلبند. آنها دوست دارند در عمل همراه شما باشند نه در کلام. البته گمان نکنید یک مرد هرگز به حرف نمی آید. شما می توانید با ابراز احساسات تان(البته نه به شکلی اغراق شده) و فرصت دادن به او، زبانش را باز کنید. اما تا زمانی که او هم با کلام عشقش را به شما نشان ند هد، هرگز با قهر و بحثنارضایتی تان از این اتفاق را به او نشان ندهید. یادتان نرود که مردها خیلی دیرتر از زن ها اعتماد و تکیه می کنند، پس این زمان را به او بد هید.

با دل و جان گوش می دهند

اگر گمان می کنید همسرتان به حرف های شما بی توجه است و در تمام مدتی که با او حرف می زنید، منتظر تمام شدن حرف های شماست، کاملا در اشتباه هستید. راه و رسم شنیدن مردانه، با راهی که شما برای شنیدن انتخاب می کنید کاملا متفاوت است. شما نمی توانید تنها به این دلیل که همسرتان هنگام گوش کردن کلمه ای را به زبان نمی آورد یا آنطور که انتظار دارید با شما همدرد ی نمی کند، او را به نشنیدن متهم کنید. مرد ها دوست دارند با سکوت شما را همراهی کنند تا به دقت حرف هایتان را بشنوند. برخلاف زن ها، مردها میل زیادی به هم ذات پنداری و ارائه توصیه های عجیب و غریب ندارند. مرد ها تنها می خواهند شنونده خوبی باشند و بدون دخالت در کار شما، راه را برای آرام شدن تان فراهم کنند.

به تنهایی نیاز دارند

درست است که مرد ها از همکاری شما استقبال می کنند و آن لحظات را عاشقانه ترین لحظات زند گی می دانند، اما معنای این تمایل، این نیست که همه لحظات زندگی آنها را با حضور و همکاری تان پر کنید. مرد ها به زمانی خالی برای خودشان نیاز دارند. آنها دوست دارند دقایقی از روز را بدون حضور هیچ کس بگذرانند و حتی اگر در آن لحظات هیچ کاری نمی کنند، تنها غرق افکار شان باشند. مرد ها نه تنها در عادی ترین روزهای زندگی نیاز به این تنهایی دارند، بلکه در لحظات سخت و پرتنش هم دوست دارند کمی با خود شان خلوت کرده و تکلیف ذهن شان را با خیلی چیزها روشن کنند، پس اگر می خواهید حضورتان مشکل ساز نشود، این زمان را به آنها هدیه دهید. باور کنید که یک مرد قدر این فرصت را خوب می داند و اگر هم آن را از او دریغ کنید، نمی تواند رضایتی را که باید از شما داشته باشد.

مثل پدرشان هستند

اگر می خواهید بدانید که یک مرد در زندگی زناشویی اش چه شخصیتی را بروز می دهد، نگاهی به پدرش بیندازید. روانشناسان می گویند حتی مردانی که دل خوشی از رفتارهای پدرشان ندارند، در بزرگسالی و به ویژه بعد از ازدواج، شبیه پدرشان می شوند. البته شاید خیلی از این مرد ها، هرگز این موضوع را قبول نکنند، اما واقعیت این است که با محبت و همدل بودن یا نبودن آنها، کاملا بستگی به رفتارهایی دارد که از پدرشان دیده اند. روانشناسان معتقدند رابطه یک پدر با یک مادر، می تواند گویای رابطه فرزند آنها با همسرش باشد، پس قبل از انتخاب، حسابی به این موضوع توجه کنید.

آنها زودتر فراموش می کنند

شاید برای یک زن، دعوا، بحثو قهر موضوعی باشد که ماه ها ذهن را به خود مشغول می کند و بین او و همسرش فاصله می اندازد، اما واقعیت این است که مردها چنین خصلتی ندارند. اگر با همسرتان شدیدترین بحثعمرتان را کرده اید، انتظار نداشته باشید که او به اندازه شما از این موضوع رنج ببرد و به دلیل این اتفاق از شما فاصله بگیرد. یادتان نرود که مردها در لحظه زندگی می کنند. برای آنها د عوا درست در لحظه تمام شدنش به سمت فراموشی می رود و قهر اصلا در دنیای آنها جایی ندارد. یک مرد درنهایت چند ساعت به چنین موضوعاتی فکر می کند و حتی اگر این اتفاق ها روی قضاوتش در مورد شما و زندگی تان تاثیر گذاشته باشد، نمی توانید گلایه هایی که یک زن از این اتفاقات می کند را از زبان یک مرد بشنوید. از طرف دیگر، مرد ها نمی توانند با این خصلت زن ها که فراموش کردن برایشان سخت است، کنار بیایند. آنها دوست دارند پرونده یک بحث، همان جا بسته شود و نمی توانند بپذیرند که همسرشان هر روز و هر لحظه آن موضوع را یادآوری کند.

بعد از ازدواج هم یاد خانواده شان می افتند

حتی اگر یک مرد در دوران مجردی اش رابطه نزدیکی با خانواده اش نداشته باشد، این رابطه بعد از ازدواج تقویت می شود. مردها با قبول مسئولیت یک زندگی، سختی هایی که خانواده شان در این سال ها کشیده بود را می بینند و حتی اگر پیش از این چندان قدر آنها را نمی دانسته اند، بعد از ازدواج بیشتر از همیشه قدرشناسی شان را ابراز می کنند. آنها می خواهند با محبت کردن های بعد از ازدواج، دین شان را به خانواده شان ادا کرده و قدرشناسی شان را اثبات کنند. یک مرد حتی اگر چیزی به زبان نیاورد، طاقت دیدن بی تفاوتی همسرش نسبت به خانواده خودش را ندارد. مرد ها دوست دارند بعد از ازدواج از خواهر و برادرهای کوچک ترشان حمایت کنند و کارهایی که قبل از آن برای مادرشان انجام نمی دادند را انجام دهند، پس اگر می خواهید همسرتان مرد زندگی شما باقی بماند، به این میل او بیشتر توجه کنید.