ملت ایران:فصلهای بارانی می توانند لذتبخش باشند. در فصلهای بارانی، هوا در طول روز تغییرات زیادی می کند. احتمال دارد که هوا در ابتدا گرم و شرجی باشد اما پس از بارش باران سرد شود. فراموش نکنید که نوزاد و کودک نوپای شما در روزهای بارانی، از نشستن در خانه خسته می شود. شاید شما بتوانید با فراهم کردن سرگرمیهای متفاوت مانند کاردستی، بازیهایی که می توان در داخل منزل انجام داد و غیره برای دقایقی کودک خود را سرگرم نگه دارید اما در نهایت شاید مجبور شوید تا برای انجام کاری همراه با کودک خود به بیرون از منزل بروید. فراموش نکنید که فعالیتهای خارج از منزل در روزهای بارانی برای شما و نوزاد شما خالی از لطف نخواهد بود.

مراقب لباسهای نوزاد خود باشید

تعرق و دمی که به همراه روزهای بارانی می آید، نسبت به روزهای تابستان متفاوت است. اما این نوع هوا به نوبه خود ایجاد ناراحتی می کند. از پوشش نوزاد خود مطمئن باشید. این به آن معنا نیست که نوزاد خود را در چند لایه از لباس بپوشانید. پس از بارش باران هوا کمی سردتر می شود. اگر هوا شرجی است، از پوشاندن لباسهایی که دارای الیاف مصنوعی هستند خودداری کنید. از لباسهای نخی راحتی که تعریق بدن نوزاد را به هنگام فعالیت جذب می کند استفاده کنید به این ترتیب پوست بدن نوزاد می تواند به خوبی تنفس کند.

سعی کنید تا پوست نوزاد را همیشه خشک نگه دارید تا مانع از عرق سوز شدن او شوید. فراموش نکنید، زمانی که می خواهید مدت زمان طولانی را بیرون از منزل بگذرانید، لباس زیر اضافه همراه خود داشته باشید و از خشک بودن لباسهای او مطمئن باشید.

چنانچه لباسها و جورابهای نوزاد شما مرطوب و یا نم دار باشد، احتمال دارد تا عفونتهای قارچی به همراه بیاورد. دقت کنید زمانی که می خواهید لباسهای او را در داخل کمد یا کشو قرار دهید کاملاً خشک شده باشند. درغیر اینصورت احتمال دارد تا در آنها کپک تولید شده و به سلامتی نوازاد لطمه وارد کند.

زمانی که بیرون از منزل هستید از لباسهایی استفاده کنید که بازوهای نوزاد را به خوبی بپوشاند به این ترتیب می توانید نوزاد را از گزند حشرات مصون نگه دارید. اگر هوا سرد است، نوزاد خود را در یک ژاکت یا بالاپوش پشمی بپوشانید تا او را گرم نگه دارد.

کت های بارانی که از کیفیت پائینی برخوردار هستند نیز احتمال دارد در کودک شما ایجاد آلرژی کند. بنابراین در خرید بارانی مناسب محتاط باشید. زمانی که به همراه کودک خود از هوای بارانی به منزل بازگشتید، در حالیکه منتظر هستید تا موهای او خشک شود، لباسهایش را عوض کرده و آنها خشک کنید.

انتخاب چکمه های مناسب برای کودک

چنانچه کودک شما قادر به راه رفتن است، و ترجیح می دهد تا در محیط اطراف خودش گردش کند، برای او چکمه یا بوتهای مناسبی که پاهای او را خشک نگه می دارند، تهیه کنید. از چکمه های پلاستیکی ارزان قیمت استفاده نکنید. این نوع کفشها باعثایجاد آلرژی در پوست نوزاد می شود. در هنگام تهیه کفش به کیفیت و جنس پلاستیک آن دقت کرده و سعی کنید کفشهایی که برای کودک خود انتخاب می کنید عاج دار باشد تا از لیز خوردن او جلوگیری کند.

نی نی سایت