ملت ایران: حرفه ای بودن چیست؟ چگونه می توان حرفه ای شد و به ثروت افسانه ای دست یافت؟ در این مقاله، تصمیم داریم راز واقعی حرفه ای ها را فاش کنیم و ببینیم که آنها چه کار می کنند تا ثروتمند شوند و ما هم از این مدل و الگو استفاده می کنیم و ثروتمند شویم. برای این کار لازم است به تکنیک های موثر حرفه ای ها، به شرح ذیل تسلط پیدا کنیم.

ثروتمندان حرفه ای هستند و فقرا آماتور!

۵ - جدی بودن:آنها در کار خود جدی هستند و هرگز شوخی نمی کنند. وقتی که قیمت محصول و خدماتشان پرسیده می شود، با جدیت خیلی بالا جواب و توضیح می دهند که این محصول یا خدمات، چه کارایی هایی دارد و چه کارهایی را برای ما انجام می دهد. چه تضمینی دارد و خدمات پس از فروش آن چیست؟ در حالی که فقرا در بیان این موضوعات دچار ضعف اعتماد به نفس می شوند و با صدایی لرزان و با یک قیمت غیرقابل اتکا به بیان و توصیف محصولات و خدمات خود می پردازند. به تجربه دریافته ام که جدی بودن، مشخصه بارز ثروتمندان است.

آنها در بیان مزایای محصول خود و القاء آن به مشتری، تبحر خاصی دارند و تا رسیدن به سرمنزل مقصود پیگیر و قاطع هستند. در کار آنها اثری از تعارف به چشم نمی خورد و هر گاه احساس کنند که زمان آنها به بطالت می گذرد، در اولین زمان ممکن، محل را ترک می کنند. وقتی که به آنها پیشنهادی می شود یا اگر خود، پیگیر موضوعی هستند، اولویت اول، منافع کوتاه مدت و بلندمدت خودشان است و بدون در نظر گرفتن آن، دست به هیچ اقدامی نمی زنند.

۶ - قدرت بیان:یکی از موثرترین و مفیدترین ابزارهای لازم برای رسیدن به ثروت و دارایی، قدرت معجزه ای بیان است که ثزوتمندان توانسته اند به بهترین نحو از آن استفاده کنند. شاید هیچ ابزاری تا این حد کارآ و موثر نباشد. بنابراین ثروتمندان قدر آن را می دانند و متوجه ارزش و جایگاه آن هستند. بیشترین درآمد دنیا، متعلق به فروشندگان حرفه ای است و همه شرکت ها، سازمان ها، بنگاه های اقتصادی و … شدیدا دنبال این افراد هستند. آنها می توانند محصول و خدمات خود را به بهترین شیوه و روش معرفی کنندو مشتری را به خرید و انجام معامله ترغیب و تشویق کنند. در دنیای پرتلاطم و پررقابت امروز، آداب معاشرت، آداب مذاکره، ارتباط موثر و مفید و … بیش از هر چیز دیگری مهم و اساسی است که نیازمند فراگیری آداب سخن گفتن است.

یکی از موارد تاثیرگذار در قدرت بیان، رعایت اخلاقیات و مودبانه صحبت کردن است. مردم علاقهمند هستند که نکات اخلاقی در صحبت های مخاطبشان دیده شود و از هرگونه حرف های رکیک و غیر مودبانه بپرهیزند. اگر به لابلای صحبت های ثروتمندان توجه کرده باشید آنها قشنگ، سلیس، روان و مودبانه صحبت می کنند. یکی دیگر از مواردی که ارزش سخن فرد را پایین می آورد چاپلوسی و بزرگنمایی غیرواقعی است. بنابراین لازم است صداقت در گفتار رعایت شود.

۷ - اعتماد به نفس:ثروتمندان به توانایی های خود، آشنا هستند وبه آن ایمان دارند. بنابراین در برخورد با دیگران، هرگز از ناحیه ضعف برخورد نمی کنند. بلکه با تمام وجود و قاطعیت هر چه تمامتر جلو می آیند. در وضع ظاهری آنها نشانه ای از بی نظمی دیده نمی شود. مردم دوست دارند که طرف مقابل آنها دارای قدرت کافی باشد تا بتوانند به آن تکیه کنند و نگران از دست دادن دارایی ها، موقعیت ها و … نباشند. ثروتمندان، قدرت صحیح و درست خود را به رخ مخاطب می کشند و از تعصب کافی نسبت به دارایی ها، محصولات و خدمات خود برخوردارند.

خلاقیت