خانواده یک دانش‌آموز ۱۰ ساله که «امیر محمد نجیب» نام دارد در مراجعه به پلیس ادعا کردند که کودکشان روز سه‌شنبه۲۱ مهر ماه بعد از خروج از مدرسه و در راه بازگشت به خانه به طور مرموزی ناپدید شده است.

بر اساس اظهارات آنان تماس با دوستان و آشنایان و سرکشی به خانه اقوام نیز برای به دست آوردن ردی از نوجوان ناپدید شده بی‌فایده بوده و هیچ سر نخی از او به دست نیامده است. والدین امیر محمد که بسیار نگران بودند در ادامه خواستار اقدامات پلیسی برای پیدا کردن پسرشان شدند.

بدین ترتیب با دستور ویژه سردار مسعود جعفری نسب تیمی از کارآگاهان اداره آگاهی مازندران به سرپرستی سرهنگ رستمی –رئیس آگاهی - اقدامات تخصصی برای به دست آوردن ردی از دانش‌آموز ناپدید شده را آغاز کردند. در حالی که عملیات نامحسوس پلیس ادامه داشت، مرد ناشناسی در تماس با خانواده نوجوان ربوده شده با تهدید درخواست کرد تا در ازای آزاد‌سازی کودکشان ۳۰۰ سکه طلا به آنها بپردازند.

با برقراری این تماس مشخص شد که مأموران با یک پرونده پیچیده آدم ربایی روبه‌رو هستند. با توجه به این سرنخ تجسس‌ها در راستای ردیابی مخفیگاه آدم ربا یا آدم ربایان آغاز شد تا اینکه بعد از ۴ روز اقدامات فوق تخصصی پلیس، رد مخفیگاه آدم ربایان در شهر بابلسر شناسایی شد.

با توجه به حساسیت ماجرا مأموران محل تردد آدم ربایان را به‌صورت نامحسوس تحت کنترل خود در آوردند تا اینکه با انجام یکسری عملیات غافلگیرانه متهمان را بازداشت و نوجوان دانش‌آموز ربوده شده را آزاد کردند.

بر اساس بررسی‌های پلیس سه متهم بازداشت شده ساکن تهران هستند و در سفر به مازندران مرتکب این عمل شدند. کارآگاهان همچنین سن گروگانگیران را بر اساس اعترافات متهمان ۲۱،۳۱ و ۴۲ ساله اعلام کردند. آنان بعد از ربودن دانش‌آموز ۱۰ ساله او را در مخفیگاهی در شهر بابل نگهداری می‌کردند ولی بعد از مدتی برای اطمینان بیشتر خانه‌ای را در منطقه کرفون بخش بهنمیر از توابع شهر بابلسر اجاره کرده و گروگان خود را به این منطقه منتقل کرده بودند. تحقیقات تکمیلی از متهمان بازداشت شده ادامه دارد.