سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق در یک مجتمع مسکونی ۸۰ واحدی خبر داد و گفت: با تلاش آتش نشانان ۵۰ نفر از ساکنان این مجتمع که در شرایط ناایمن محبوس شده بودند، نجات یافتند.

جلال ملکی روز جمعه افزود: حوالی ساعت ۲۱ پنج شنبه شب خبر وقوع آتش سوزی در یک مجتمع مسکونی در جاده ورامین شهرک ولی عصر به سامانه ۱۲۵ اعلام و چهار ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو تنفسی، نردبان و تشک نجات به محل اعزام شدند.

وی گفت: آتش سوزی در یک ساختمان ۱۰ طبقه ۸۰ واحدی اتفاق افتاده و آتش در طبقه پنجم شعله ور و از طریق بالکن در حال سرایت به واحدهای دیگر بود.

سخنگوی این سازمان ادامه داد: در اثر این آتش سوزی دود زیادی طبقات را فرا گرفته و تعدادی از ساکنان در طبقات محبوس شده بودند.

وی گفت: آتش نشانان در دو گروه وارد عملیات شدند و گروهی برای مهار آتش و گروه دیگر به همراه دستگاه های تنفسی ساکنان محبوس شده در ساختمان را به محل ایمن هدایت کردند.

ملکی اضافه کرد: آتش نشانان در این عملیات ۵۰ زن و مرد محبوس شده را به قسمت پشت بام هدایت کردند که پس از اتمام عملیات خاموش کردن آتش ۲۰ نفر از این افراد تحویل عوامل اورژانس شدند.

وی خاطرنشان کرد: ۱۵ نفر از افراد مصدوم که دچار دود گرفتگی جزیی شده بودند، توسط عوامل اورژانس مداوا شدند اما پنج زن و یک مرد برای ادامه مراحل درمان به بیمارستان اعزام شدند.