متهم معروف به «عقرب سیاه» که توسط مأموران کلانتری گلشهر مشهد دستگیر شد روز گذشته در حالی مورد شناسایی ۸ تن از قربانیان خود قرار گرفت که بازجویی از وی و مواجهه حضوری با شاکیان چندین ساعت به طول انجامید.

قاضی سیدجواد حسینی که رسیدگی به پرونده «عقرب سیاه» را به عهده دارد با حضور در پلیس آگاهی خراسان رضوی به تحقیق و بازجویی از متهم پرداخت. این جوان ۱۹ ساله در حالی که سعی می کرد خود را بی گناه جلوه دهد وقتی با زنان شاکی روبه رو شد چاره ای جز اعتراف ندید.

در حالی که او وانمود می کرد یکی از شاکیان را اصلاً ندیده و وی را نمی شناسد اما شاکی مذکور به افسر پرونده گفت: آن روز این فرد زنجیر فلزی نقره ای رنگی که پلاکی شبیه قلب نیز وسط آن بود بر گردن داشت که کارآگاهان با جست وجو در لوازم متهم زنجیر مذکور را نیز کشف کردند و بدین ترتیب متهم به اعمال مجرمانه خود اعتراف کرد.

او به قاضی شعبه ۸۱۱ دادسرای مشهد گفت: معتاد به شیشه هستم و هر روز مواد مخدر صنعتی مصرف می کنم و چند فقره سابقه کیفری دارم. وی درباره اولین ورود به منزل و سرقت به عنف همراه با تهدید و ضرب و جرح گفت: آن روز همین طور که با خودم در حال صحبت بودم از بیابان های اطراف، وارد منطقه گلشهر شدم. در یک حیاط باز بود، ابتدا نگاهی به داخل انداختم وقتی مطمئن شدم مردی در خانه نیست چاقویم را بیرون کشیدم و به درون خانه رفتم.

زنی با ۲ فرزندش تنها بود. چاقو را به طرفش گرفتم و گفتم هر چه طلا داری بده! او هم که خیلی ترسیده بود طلاها را داد و من هم فرار کردم و بقیه موارد را هم به همین شکل انجام دادم که در برخی از سرقت ها دچار وسوسه می شدم و به زنان تعرض می کردم.

او در حالی که مدعی بود مادرش از کارهای خلاف او و همچنین اعتیادش خبر ندارد گفت: از پول هایی که به خاطر فروش طلاها به دست می آوردم به مادرم نمی دادم چون او از من می پرسید این ها را از کجا آوردی؟ او فکر می کرد من کار می کنم اما من تا ساعت ۱۱ صبح می خوابیدم و بعدازظهر با دوستانم سری به بیابان های اطراف التیمور می زدیم و شیشه می کشیدیم.

وی در پاسخ به این سوال که طلاها را چه می کردی؟ گفت: آن ها را به یک فروشنده مواد مخدر و به مبلغ ۵میلیون تومان فروختم که او حدود ۳ میلیون تومان به من داد و بقیه را هم قرار بود کم کم به من بدهد.

من هم با فروش اولین طلاها یک دستگاه موتورسیکلت به مبلغ یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خریدم. «عقرب سیاه» همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که چرا قربانیان خود را با چاقو مجروح می کردی، گفت: من تنها در ۲ مورد ضرباتی را با چاقو زدم!! که یکی از آن ها کودک خردسالی نیز داشت.

وی درباره سوابق کیفری خود هم این گونه توضیح داد که دایی هایم، پدرم را کتک زده بودند به همین خاطر هم مادربزرگم از من شکایت کرد که نوه او را مورد تعرض قرار داده ام به همین دلیل هم من دستگیر شدم و چند ماه در زندان تحمل کیفر کردم. متهم ۱۹ ساله ادامه داد: گوشی های مسروقه را نیز با مبالغ مختلفی از ۴۰ تا ۷۰ هزار تومان به همان مالخر می فروختم و با پول هایش مواد مخدر می خریدم.

یکی از قربانیان «عقرب سیاه» که دختر دانشجویی است در این باره گفت: شب دوازدهم آذر در منزل تنها بودم که او با چاقو وارد شد. از وحشت زبانم بند آمده بود. او طلاها، پول نقد و تلویزیون ال سی دی را برداشت.

هر چه التماس می کردم به من کاری نداشته باشد گوش نمی کرد. قسمش می دادم گریه می کردم ولی او با چشمانی از حدقه درآمده مرا تهدید به مرگ می کرد. الان که حدود ۲ ماه از آن ماجرا می گذرد هنوز وحشت دارم.

صدمه روحی شدیدی به من وارد شده به طوری که دیگر تحمل زندگی در این دنیا برایم سخت شده است. من از دستگاه قضایی می خواهم او را به اشد مجازات محکوم کند تا تسکینی بر رنج هایمان باشد. او حتی ناجوانمردانه مرا داخل حمام حبس کرد و متواری شد. زن جوان دیگری نیز که از روبه رو شدن با «عقرب سیاه» می ترسید گفت: شب هشتم آذر بود که این ناجوانمرد به طور ناگهانی چاقو را زیر گلویم گذاشت و گفت: سر و صدا نکن! از ترس همه طلاهایم را دادم اما او با چاقو حتی لباس هایم را پاره کرد.

هنوز هم از یادآوری آن روز و نگاه کردن به چهره این فرد کثیف وحشت دارم. گزارش خراسان حاکی است: حدود ساعت ۱۷ روز گذشته و با پایان یافتن بازجویی، قاضی سیدجواد حسینی اتهام سرقت های متعدد مقرون به آزار همراه با تهدید چاقو و قمه، ایراد ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد و همچنین اتهام آزار برخی از زنان خانه دار را به متهم این پرونده تفهیم کرد و سپس این جوان ۱۹ ساله با صدور قرار بازداشت موقت و برای انجام تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان دایره جرایم مهمه پلیس آگاهی قرار گرفت.

بنابراین گزارش، قاضی شعبه ۸۱۱ دادسرای مشهد از قربانیان احتمالی دیگر خواست برای شناسایی متهم و اعلام شکایت به دایره جرایم مهمه پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در رضاشهر مشهد مراجعه کنند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد در امور جرایم خاص نیز در تماس خبرنگار خراسان از رسیدگی ویژه وخارج از نوبت به این پرونده خبر داد و گفت: همان طور که بارها رئیس کل دادگستری و دادستان مشهد نیز تأکید کرده اند، دستگاه قضایی در مقابله با جرایم خشن و به ویژه جرایمی که منجر به احساس ناامنی شود و یا حیثیت و عفت عمومی مورد خدشه قرار گیرد قاطع است و این گونه پرونده ها به طور ویژه و با دقت و سرعت مورد رسیدگی قرار می گیرند.

قاضی علی موحدی راد اضافه کرد: بنا به اهمیت و حساسیت این موضوع، بلافاصله پس از دستگیری متهم، بازپرس ویژه ای برای رسیدگی سریع به این پرونده تعیین شد که از همان ساعات اولیه با حضور در پلیس آگاهی به تحقیق در این باره پرداخت.

«قاضی موحدی راد» با بیان این که همه شاکیان پرونده در اظهارات اولیه خود به ویژگی هایی خاص در چشم و ابروی متهم اشاره کرده بودند گفت: برای آن که قربانیان احتمالی دیگر بتوانند وی را شناسایی کنند، دستور انتشار عکس بدون پوشش متهم در رسانه ها صادر شده است. وی همچنین به قربانیان و شاکیان این پرونده اطمینان داد: هویت و اسرار آنان در پرونده به طور کاملاً محرمانه باقی می ماند و جای هیچ گونه نگرانی برای اعلام شکایت وجود ندارد.