دختر جوان زمانی که برندگی تیغه شمشیر پسر بزهکار را دید، برای نجات جان خود، چاره‌یی جز تسلیم تمامی طلا و جواهراتش نداشت.

٢٠ آذرماه سال جاری، سرنشین یک دستگاه خودروی سواری پژو ٢٠۶ در خیابان جلال آل احمد تهران که با ربودن دختری جوان، قصد زورگیری از او را داشت از سوی عوامل گشت نامحسوس نیروی انتظامی شناسایی و دستگیر شد.

شرور سابقه‌دار که با تهدید شمشمیر موفق به ربودن دختر جوان شده بود پس از مدتی نقشه سرقت از طعمه خود را عملی کرد غافل از اینکه ماموران او را تحت نظر دارند و به زودی عملیات دستگیری‌اش را آغاز خواهند کرد.

سرهنگ امیرحسین رضایی، رییس کلانتری ١١٨ ستارخان در تشریح روند شناسایی و دستگیری زورگیر گفت: شامگاه ٢٠ آذرماه امسال بود که عوامل گشت نامحسوس کلانتری ١١٨ در حال گشت زنی در خیابان جلال آل احمد ناگهان با صحنه درگیری سرنشین یک دستگاه خودروی پژوی ٢٠۶ با دختری جوان روبرو شدند و به سرعت خود را به محل حادثه نزدیک کردند.

همزمان ماموران با برقراری تماس با مقر انتظامی به استعلام پلاک خودرو پرداختند که در جریان آن مشخص شد، خودروی سواری پژو ٢٠۶ از سوی مقام قضایی دستور توقیف دارد و راننده آن تحت تعقیب پلیس است.

به این ترتیب شکی باقی نماند که متهم از اراذل و اوباش سابقه‌دار است و پیش از این ‌بارها از سوی پلیس دستگیر و روانه زندان شده است. در حالی که شرور، اسیر برق شمشیر خود شده بود، ماموران با چراغ‌های خاموش هر لحظه به او نزدیک‌تر می‌شدند.

ماموران که برای دستگیری متهم، طرح مهار را به اجرا گذاشته بودند موفق شدند در عملیاتی غافلگیرانه شرور سابقه‌دار را دستگیر و برای انجام بازجویی‌ها به پلیس آگاهی منتقل کنند.

به گفته سرهنگ رضایی، در بازرسی از خودروی زورگیر یک قبضه سلاح سرد شمشیر به همراه مقادیری حشیش و گراس کشف و به مقر انتظامی منتقل شد.

در جریان رسیدگی به پرونده، مالباخته نیز که به همراه متهم به پلیس آگاهی منتقل شده بود در شکایت خود به ماموران گفت: در روز حادثه داشتم به داروخانه می‌رفتم که ناگهان سارق جلوی من توقف و مرا به زور سوار خودروی پژو ٢٠۶ خود کرد و با تهدید شمشیر، طلا و موبایل مرا به سرقت برد. شاکی در اظهارات خود ارزش اموال سرقتی را بیش از ٧ میلیون و ٥٠٠ هزار تومان عنوان کرده بود.

از سوی دیگر، متهم که چاره‌یی جز اعتراف به زورگیری‌های خود نداشت در جریان بازجویی‌ها به ماموران گفت: وقتی مالباخته را در خیابان دیدم تصمیم گرفتم نقشه سرقت از او را اجرا کنم به همین دلیل با تهدید شمشیری که در ماشین داشتم او را ترساندم و مجبور کردم که سوار خودرو شود و پس از طی مسیری کوتاه، طلا و گوشی موبایل او را به سرقت بردم اما ناگهان با ماموران نیروی انتظامی روبه‌رو و دستگیر شدم.

به این ترتیب پرونده متهم پس از انجام تحقیقات مقدماتی برای بررسی تخصصی‌تر در اختیار ماموران پایگاه دوم پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ قرار گرفت.