وکیل‌ مدافع غنچه قوامی با اشاره به گذشت سه ماه از بازداشت موقت موکلش گفت: با توجه به اینکه مدت بازداشت موقت نمی‌تواند از حداقل مجازات قانونی جرم بیشتر باشد تقاضای آزادی موکلم با قید وثیقه را به دادگاه ارائه کرده‌ام.

محمود علیزاده‌طباطبایی درباره آخرین جزئیات از پرونده غنچه قوامی، گفت: حداکثر مدتی که طبق قانون می‌توانند موکلم را در بازداشت نگه دارند، معادل حداقل مجازات جرمی است که موکلم نسبت به ارتکاب آن متهم است.

وی تصریح کرد: اتهامی که در کیفرخواست علیه موکلم مطرح شده " فعالیت تبلیغی علیه نظام " است و حداقل مجازات برای این جرم ۳ ماه حبس است.

طباطبایی با بیان این‌که «روز گذشته تقاضای آزادی موکلم با قرار وثیقه را به دادگاه ارائه کردم» گفت: امیدوارم رئیس دادگاه تصمیمی مبنی بر آزادی موکلم با قرار وثیقه اتخاذ کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در شصت و نهمین نشست خبری خود در ۳۱ شهریور درباره آخرین وضعیت پرونده غنچه قوامی گفته بود که برخلاف تبلیغاتی که در این زمینه صورت گرفت پرونده ایشان ربطی به موضوع ورزش ندارد، هر چند که در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد.

وی در نشست خبری اخیر خود که دوشنبه ۱۴ مهر ماه برگزار شد درباره وضعیت پرونده غنچه قوامی و موضوع اعتصاب غذای او نیز گفت: من درباره شخص ایشان سوال نکردم ولی امروز که پرس‌وجو کردم گفتند در حال حاضر هیچ مورد اعتصاب غذایی نداریم.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان این‌که «پرونده مذکور در حال رسیدگی است» از بیان جزئیات پرونده غنچه قوامی خودداری کرد.

غنچه قوامی شهروند انگلیسی ایرانی‌الاصل روز ۳۰ خرداد سال جاری به منظور تماشای مسابقه والیبال به ورزشگاه آزادی مراجعه کرده بود که در آنجا دستگیر و ساعاتی بعد آزاد شد. وی چند روز بعد برای پس گرفتن لوازم شخصی خود اقدام کرده بود که دوباره بازداشت شد.