ساعت ۲ بعد از ظهر چهارشنبه، ۳ سارق مسلح به زور وارد بیت آیت الله طاهری شیرازی در خیابان دولت شده و با تهدید وی را با عمامه اش به صندلی بستند.

سارقان پس از ضرب و شتم امام جماعت مسجد حجة بن الحسن اقدام به بهم ریختن وسایل خانه و سرقت از آنجا کردند.

این در حالی است که اوایل ماه رمضان نیز سارقان پس از ورود به بیت آیت الله طاهری شیرازی ۲۰ میلیون تومان از صندوق قرض الحسنه که برای کمک به افراد نیازمند راه اندازی شده بود، سرقت کردند.

پسر آیت الله طاهری شیرازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: پدرم بیش از ۹۰ سال سن دارد و دیروز پس از جراحی چشم به خانه باز گشته بود. در فاصله ای که راننده او خانه را برای مدت کوتاهی ترک کرده بود، ۳ نفر مسلح وارد خانه شده و اقدام به ضرب و شتم پدرم کرده و وی را به صندلی بستند.

وی افزود: در بیت پدرم وجوهات حوزه علمیه و صندوق قرض الحسنه قرار داشت که سارقان پس از بهم ریختن وسایل اقدام به سرقت حدود ۷۰ میلیون تومان کردند.

وی ادامه داد: بلافاصله موضوع به پلیس اطلاع داده شد، اما ماموران با تاخیر در محل حاضر شده و تنها اقدام به انگشت شماری و تحقیقات در این زمینه کردند. چرا باید در روز روشن سارقان مسلح به راحتی وارد منزل یک روحانی برجسته شده و اقدام به ضرب و شتم وی کنند؟

پسر آیت الله طاهری شیرازی خاطر نشان کرد: اوایل ماه رمضان نیز، زمانیکه پدرم در مسجد حضور داشت، سارقان از راه بالکن وارد شده و بیش از ۲۰ میلیون تومان از صندوق قرض الحسنه سرقت کردند.