از ساعات اولیه بامداد یکشنبه تاکنون ۲۹ زمین لرزه گوهران در استان هرمزگان را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: زمین لزه هایی به برزگی ۳.۳، ۲.۹، ۳.۷، ۳.۲، ۳.۱، ۳.۵، ۳.۲، ۳.۱، ۳.۲، ۵.۰، ۲.۹، ۵.۱، ۴.۶، ۴.۸، ۳.۳، ۳.۴ و ۳.۷، ۵.۷، ۴.۳، ۳.۱، ۴.۵، ۳.۳، ۳.۴، ۲.۹، ۴.۱، ۳.۶، ۳.۶، ۴.۴ و ۴.۶ ریشتر گوهران از ساعات اولیه بامداد یکشنبه تا ساعت ۸:۵۳: ۰۳ صبح گوهران در استان هر مزگان را لرزانده است.

براین اساس زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۰ ریشتر ساعت ۰۲:۲۱: ۳۴ بامداد روز یکشنبه ۲۲ اریبهشت ۱۳۹۲ گوهران در استان هرمزگان را تکان داد که در موقعیت و مرکز ۲۶.۷۸ شمالی و ۵۷.۷۸ شرقی و عمق ۲۸ کیلومتری زمین به وقوع پیوست. این زلزله در فاصله ۲۳ کیلومتری گوهران هرمزگان، ۷۵ کیلومتری منوجان کرمان، ۸۱ کیلومتری میناب هرمزگان و ۱۱۶۱ کیلومتری تهران رخ داده است

زمین لرزه ۵.۱ ریشتری نیز ساعت ۰۲:۵۳: ۰۵ بامداد یکشنبه ۲۲ اریبهشت ۱۳۹۲ همین منطقه را لرزاند که در موقعیت و مرکز۲۶.۷۰ شمالی و ۵۷.۶۶ شرقی و عمق ۱۹ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است. این زلزله در فاصله ۲۶ کیلومتری گوهران هرمزگان، ۷۶ کیلومتری میناب هرمزگان، ۸۰ کیلومتری منوجان کرمان و ۱۱۶۳ کیلومتری تهران رخ داده است.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۷ ریشتر ساعت ۰۴:۳۷: ۰۰ بامداد یکشنبه ۲۲ اریبهشت ۱۳۹۲ گوهران در استان هرمزگان را تکان داد که در موقعیت و مرکز ۲۶.۴۷ شمالی و ۵۷.۷۴ شرقی و عمق ۱۷ کیلومتری زمین به وقوع پیوسته است. این زلزله در فاصله ۲۱ کیلومتری گوهران هرمزگان، ۹۳ کیلومتری بندر جاسک هرمزگان، ۱۰۰ کیلومتری میناب هرمزگان و ۱۱۸۹ کیلومتری تهران رخ داده است.

۲۴ مجروح، ۸ قطع نخاعی

پویا حاجیان، مدیرکل روابط عمومی جمعیت هلال احمر ایران از افزایش شمار مجروحان زمین لرزه بشاگرد هرمزگان به ۲۴ تن خبر داد و با بیان اینکه ۲۱ تن از حادثه دیدگان به شکل سرپایی خدمات درمانی دریافت کرده اند، به ایسنا گفت: سه تن نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران وزارت کشور با اشاره به آخرین وضعیت مصدومان زلزله بوشهر، گفت: حدود ۴۶ نفر همچنان در بیمارستان بستری هستند و متاسفانه حدود ۸ نفر قطع نخاع شده اند که همه تحت درمان هستند.

مرتضی اکبرپور در گفت وگو با ایلنا گفت: وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد واحد مسکونی تخریب شده است، افزود: به دلیل پس لرزه های زیادی که رخ داده است منازلی که در اولین زلزله زیاد خسارت ندیده بودند و امید به بازسازی آنها وجود داشت متاسفانه مجددا دچار آسیب شده اند ازهمین رو آمار دقیقی در این زمینه هنوز اعلام نشده است.