به گزارش ملت ایران به نقل از خبرآنلاین، مرکز لرزه نگاری کشوری وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران اعلام کرد: بعد از وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری بند جاسک در استان هرمزگان، نهمین پس لرزه به بزرگی ۳.۸ ریشتر همین منطقه را لرزاند. پس لرزه ۳.۸ ریشتری دیگری نیز میناب در استان هرمزگان را لرزاند.

علی بهرامی، بخشدار بخش گوهران شهرستان بشاگرد از تخریب ۴۰۰ واحد مسکونی بدنبال وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری صبح امروز خبر داد و درباره آخرین وضعیت مناطق زلزله زده در شهرستان بشاگرد به ایسنا گفت: درصد تخریب ها در این منطقه بالاست.
بخشدار بخش گوهران با اظهار اینکه در آخرین آمارگیری از سطح بخش، قریب به ۴۰۰ واحد مسکونی تخریب شده، تصریح کرد: گزارش ها حاکی از آن است که تا این لحظه ۱۷ تن نیز زخمی شده اند.
وی با بیان اینکه این بخش ۷۰روستا در محدوده بخش گوهران قرار دارد، اظهارکرد: بدنبال وقوع این زمین لرزه، ۷۰ درصد روستاهای بخش تخریب شده اند.
بهرامی درباره امدادرسانی انجام صورت گرفته، گفت: تا الان از امکانات شهرستان شش جایگاه اسکان موقت ایجاد شده و نیروهای امدادی در سطح بخش نیز به روستاها اعزام شدند.
وی درخصوص وضعیت راههای این بخش نیز گفت: متاسفانه محور اصلی بخش به علت ریزش کوه مسدود شد که با کمک سایر ارگان ها بازگشایی شد. بیشترین خسارت ها را روستاهای ایرر، سرهور و شهر گوهران که مرکز بخش است به خود دیده اند.

تعداد مجروحان زلزله بشاگرد به ۱۶ نفر رسید / تخریب ۴۰۰ واحد مسکونی
مهر نوشت:
مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: تعداد مجرحان زلزله بشاگرد به ۱۶ نفر رسید. از صبح شنبه تا کنون پنج زلزله شهرستان بشاگرد در استان هرمزگان را لرزاند. بزرگترین این زمین لرزها ۶.۲. ۵.۶ بود که موجب وارد شدن خسارتهای زیادی به مناطق روستایی در شهرستان بشاگرد شده است.
حسین رنجبر مدیرکل مدیریت بحران استان هرمزگان بیان داشت: تا کنون ۱۶ مجروح توسط تیمهای امداد و نجات هلال احمر به مراکز بهداشتی و درمانی منتقل شده همچنین یک مجروح هم به دلیل شدت آسیب دیدگی به بیمارستان میناب منتقل شد.
وی در مورد مراحل امداد و نجات گفت: فعلا اولویت اول نجات جان انسانها و بیرون آوردن احتمالی افرادی که در زیر آوار گرفتار شده اند است و در مرحله بعد می توانیم امار خسارت ها را اعلام کنیم.
بر اساس گزارشات میدانی خبرنگار مهر در بشاگرد ۷۰ درصد روستاهای شهرستان بشاگرد آسیب دیده اند.
همچنین علی بهرامی بخشدار گوهران بشاگرد از تخریب ۴۰۰ واحد مسکونی و انسداد برخی از راههای روستایی در شهرستان بشاگرد خبر داد.

۱۶ زخمی در زلزله بشاگرد
واحد مرکزی خبر نوشت:
زلزله امروز در منطقه بشاگرد تاکنون ۱۶ زخمی برجای گذاشته است.
رنجبر مدیر کل مدیریت بحران هرمزگان گفت: ساعت ۶ و ۳۸ دقیقه صبح امروز زمین لرزه ای به بزرگی ۶ و ۲ دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در عمق ۱۵ کیلومتری زمین، بخش گوهران شهرستان بشاگرد را لرزاند.
شهرستان ۴۰ هزار نفری بشاگرد که در ۳۲۰ کیلومتری بندرعباس واقع است، منطقه ای کوهستانی و ادامه رشته کوههای زاگرس است.

مصدومیت ۱۵ تن در زلزله بشاگرد / وخامت حال یک تن
ایسنا نوشت:
عزیزی، استاندار هرمزگان از مجروحیت ۱۵ تن در پی زلزله ۶.۲ ریشتری بشاگرد خبرداد و در تشریح جزئیات زلزله صبح امروز در هرمزگان با بیان اینکه کانون زلزله در منطقه «ایرر» در بشاگرد استان هرمزگان بود، گفت: بر اساس گزارشات اولیه امدادگران، تاکنون زلزله ۶.۲ ریشتری ۱۵ تن دچار مصدومیت شدند که حال یک تن از آنان نامساعد است. به گفته وی تاکنون ۹ پس لرزه بالای چهار ریشتر مناطق زلزله زده را لرزانده است.

اعزام مصدومان به بیمارستان بشاگرد
فارس نوشت:
از بیمارستان بشاگرد خبر می رسد که مصدومان زمین لرزه صبح امروز به این بیمارستان انتقال داده می شوند و تعداد مصدومان در حال افزایش است. این در حالی است که مصدومان زمین لرزه بشاگرد به دلیل ساختار منازل مسکونی منطقه، بیشتر به طور سرپایی مداوا شدند. همچنین در منطقه شایعه شده است که یک نفر نیز کشته شده که تاکنون مقامات دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان این خبر را تأیید نکرده اند.
گفتنی است که از صبح امروز تا کنون این منطقه از هرمزگان بیش از ۸ بار با زمین لرزه های بالای چهار ریشتر لرزیده است. در حالی که مراکز زمین لرزه نگاری، بیشتر بندر جاسک را نشان می دهند، اما گویا بیشترین خسارات متوجه شهرستان بشاگرد شده است.

مصدومین زمین لرزه بشاگرد سرپایی مداوا شدند
فارس نوشت:
مدیر بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از مداوای سرپایی مصدومین زمین لرزه بشاگرد خبر داد.
فاطمه نوروزیان با بیان اینکه طی زمین لرزه ۶.۲ ریشتری صبح امروز و هفت پس لرزه بزرگ در شهرستان بشاگرد تنها پنج الی شش نفر مصدوم شدند که به طور سرپایی مداوا شدند. همچنین یک کودک دو ساله نیز در راستای معالجه به بیمارستان میناب اعزام شد. در راستای کسب اطلاعات بیشتر از وضعیت کنونی مناطق زلزله لرزه تیم های مربوطه به منطقه اعزام شدند.

زلزله بشاگرد بدون تلفات
واحد مرکزی خبر نوشت:
زمین لرزه صبح امروز در منطقه بشاگرد تلفات جانی نداشت.
آقای عزیری، استاندار هرمزگان گفت: بر اساس اطلاعات اولیه، در این زمین لرزه سه نفر در روستاهای منطقه بشاگرد زخمی شدند و به خانه های مسکونی نیز خسارتهایی وارد شد. گروه های امدادی به طرف منطقه حرکت کرده اند.

اعزام پنج گروه ارزیاب هلال احمر به منطقه زلزله زده جاسک
ایرنا نوشت:
احمدرضا شجیعی، قائم مقام سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از اعزام پنج گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده بندر جاسک در استان هزمرگان خبرداد و گفت: با کسب خبر وقوع زمین لرزه ۶.۲ ریشتری در حوالی ساعت ۷ صبح امروز در بندر جاسک بلافاصله ستاد بحران در اتاق کنترل عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و دستورات لازم ستادی برای اعزام گروه های ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد. در لحظات اولیه وقوع این زمین لرزه پنج گروه ارزیاب به منطقه اعزام شدند که با توجه به شدت این زمین لرزه پنج گروه به گروه اولیه اضافه و دو فروند بالگرد نیز به منطقه زلزله زده اعزام شدند.
طبق گزارش های ارزیاب شده اولیه از گروه ارزیاب مشخص شده است که ۱۰ روستا ترک خوردگی دیوار منازل مسکونی دارد که در برخی از روستاها امکان تخریب واحدهای مسکونی وجود دارد. هم اکنون نیروهای عملیاتی امدادرسان در حال آماده باش کامل بسر می برند تا در صورت نیاز به منطقه زلزله زده اعزام شوند.

زمین لرزه هرمزگان تاکنون دو مصدوم داشته است
ایرنا نوشت:
سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: زمین لرزه ۶.۲ ریشتری بامداد امروز بندر جاسک در استان هرمزگان تاکنون دو مصدوم بر جای گذاشته است.
حسین درخشان با تشریح آخرین اقدامات گروه های ارزیاب اعزامی به منطقه زلزله زده بندر جاسک افزود: طبق ارزیابی های گروه های ارزیاب اعزامی به منطقه زلزله زده مشخص شد، هفت روستا به نام های ایدر، تیدر، کلاهو، شه شیب، کلاه، سرهو و کوه سفید در این زلزله آسیب دیده بطوری که ترک خوردگی و تخریب دیوارها و سقف برخی منازل در این روستاها مشهود است.


مصدومیت چهار نفر در زلزله امروز گوهران بشاگرد در هرمزگان تایید شد
ایرنا نوشت:
علی بهرامی، بخشدار بخش گوهران بشاگرد از توابع هرمزگان اعلام کرد: براثر زلزله صبح امروز شنبه چهار نفر درروستاهای این بخش مصدوم شده که پس از انتقال به مرکز درمانی بصورت سرپایی مداوا ومرخص شدند. زلزله به اغلب خانه های بخش گوهران بویژه روستای درابسر خسارت جدی وارد کرده است اما تاکنون تلفاتی گزارش نشده است.
همچنین رضا ملا نصب، فرماندار بشاگرد نیز گفت: پس از زلزله اکیپ های ارزیاب و امداد رسان از شهرهای استان و همچنین استان های همجوار برای کمک رسانی به مردم به منطقه زلزله زده اعزام شده اند. با توجه به زلزله دو روز قبل و آمادگی مردم و سکونت در کپرها(خانه های سنتی با شاخ و برگ درخت خرما) خوشبختانه تلفاتی گزارش نشده است.
بر اثر زلزله پنج ریشتری ظهر پنج شنبه ۱۰۰واحد مسکونی در روستاهای بخش گوهران شامل ˈ ایرر، سرهو، اشکان، شهر شیب کلا و در شهر بشنو ˈ بالای ۷۰درصد خسارت دیده و تخریب شدند.