ملت ایران: به گزارش واحد مرکزی خبر از اسلام آباد، این زلزله که گفته می شود ۴۰ ثانیه طول کشیده در شهرهای اسلام آباد، لاهور، سوات، پیشاور، قصور و دیگر مناطق در ایالت های پنجاب و خیبر پختونخواه پاکستان احساس شده است.

تاکنون گزارشی از تلفات و خسارات احتمالی این زلزله منتشر نشده است.

وقوع زمین لرزه ۶ و ۲ دهم ریشتری در شرق افغانستان

بنابراعلام مرکز ژئوفیزیک آمریکا، زمین لرزه ای به بزرگی پنج و هفت دهم درجه در مقیاس امواج درونی زمین(ریشتر) در شرق افغانستان و شمال پاکستان به وقوع پیوست.

این زمین لرزه که کانون آن در هفتاد کیلومتری عمق زمین و در بیست و پنج کیلومتری جلال آباد، شهر بزرگ شمال شرقی افغانستان، بود حدود ساعت نه و بیست و پنج دقیقه به وقت گرینویچ در شمال پاکستان از جمله اسلام آباد پایتخت این کشور احساس شد.

هیچ خسارت مهمی پس از این زمین لرزه که بخش های زلزله نگاری پاکستان آن را شش و دو دهم در مقیاس ریشتر اعلام کرده بودند، گزارش نشده است.

در همین حال شبکه پرس تی وی اعلام کرد دست کم سیزده تن در زلزله افغانستان جان خود را از دست داده اند و دهها تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از اسلام آباد، اکتبر سال ۲۰۰۵، زمین لرزه بزرگی در شمال غربی پاکستان به وقوع پیوست که براثر آن هفتاد و سه هزار تن کشته و سه میلیون و پانصد هزار تن آواره شدند.

زمین لرزه هفت و هشت دهم درجه ریشتری نیز هفته گذشته حدود پنجاه کشته در پاکستان برجای گذاشت و موجب آواره شدن هزاران تن شد. این زمین لرزه در هند و کشورهای خلیج فارس هم احساس شد.